Wtorek 19.01.2016

Cyrki ze zwierzętami nie wjadą już do Warszawy

Freeimags.com/Jose TorresFreeimags.com/Jose Torres

Słonie stające na tylnych łapach, lwy i tygrysy skaczące przez płonące obręcze, zebry biegające równym truchtem z akrobatami na grzbiecie i foki podrzucające pyskiem nadmuchiwane piłki – tego już nie zobaczymy w stolicy. Warszawa oficjalnie stała się miastem bez cyrków ze zwierzętami! Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, podpisała zarządzenie zakazujące organizowania na terenach należących do miasta objazdowych przedstawień cyrkowych z udziałem zwierząt. „Na tygrysy tylko do zoo” – napisała na Facebooku Hanna Gronkiewicz-Waltz.– To zarządzenie jest wynikiem rosnącej świadomości i wrażliwości społeczeństwa. Chcemy propagować właściwe wzorce relacji człowiek-zwierzę. Dzięki tej regulacji zakazana zostanie również dystrybucja biletów i promocja tego typu wydarzeń zarówno w Urzędzie m.st. Warszawy, urzędach dzielnic, jak i jednostkach organizacyjnych naszego miasta – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezydent m .st. Warszawy.

Co oznacza nowe zarządzenie. Oznacza to, że cyrki ze zwierzętami nie rozbiją swoich namiotów na nieruchomościach które stanowią mienie miasta Warszawy  lub są w jego zarządzie. Wprowadza także zakaz dystrybucji biletów i promocji tego typu wydarzeń przez Urząd m.st. Warszawy, urzędy dzielnic i jednostki organizacyjne m.st. Warszawy. – czytamy na stronie urzędu miasta Warszawy.

O powstanie takiej regulacji wnioskowały m.in. organizacje pozarządowe broniące ich praw. Tym samy Warszawa, po Wrocławiu, Poznaniu, Bielsku Białej, Łodzi, Kołobrzegu i Słupsku, stała się miastem zamkniętym dla cyrków, wykorzystujących zwierzęta.
Ekologia.pl

Źródło: http://www.um.warszawa.pl/aktualnosci/cyrki-ze-zwierz-tami-nie-w-warszawie
Moim zdaniem
Zgadzasz się z decyzją Prezydent m.st. Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz?
Ocena (5.0) Oceń:

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy