Denerwują Cię śmieci? Podnieś 5!

Piątek 06.07.2018
fot. pixabay.com fot. pixabay.com

#Pickup5 #podnieś5 #codziennie5 – to tagi wakacyjnej akcji, która bije rekordy popularności. Co zrobić, by wziąć w niej udział? Wystarczy podnieść 5 śmieci dziennie. Tylko tyle? Dla niektórych, to aż tyle patrząc na stan polskich plaż, lasów czy górskich szlaków…


Znajdujesz 5 śmieci, zbierasz je, robisz sobie fotkę, którą umieszczasz w mediach społecznościowych z tagiem #pickupfive #podnieś5 #plażabezśmieci #pickup5  #podnieśśmiecia, a śmieci wyrzucasz do kosza – na tym ogólnie polega akcja #podnieś5.

Nie trzeba się ograniczać do 5, jest to niezbędne minimum, by wziąć udział w akcji. Śmieci można zebrać tyle, ile jesteśmy w stanie unieść. Nie ma też wymagań co od rodzajów odpadów – mogą to być szklane butelki, opakowania po chipsach, czy woreczki foliowe i plastikowe słomki.

Co by było, gdyby każdy zebrał codziennie po 5 śmieci?

W naszym pięknym kraju, mamy obecnie około 34 mln obywateli powyżej 10 roku życia. Gdyby choćby co druga osoba podniosła z ziemi 5 śmieci każdego dnia, to w skali roku do śmietników trafiłoby ponad 31 miliardów śmieci - czytamy na stronie Goethic.com.

Po co chwalić się śmieciami na mediach społecznościowych? Być może zachęci to innych do zabawy. Wysiłek żaden, a wpływ ogromny.

W Polsce akcję rozpropagowała strona: https://www.facebook.com/GoEthicPL/
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Pasaż zakupowy