Piątek 15.03.2019

Dla klimatu pójdą na wagary

Dorośli zawiedli. Nie udało się ograniczyć emisji i spowolnić globalnego ocieplenia. Dlatego w piątek, 15 marca, na całym świecie odbędą się  Młodzieżowe Strajki Klimatyczne. Dla klimatu protestują również uczniowie w Polsce.w strajku wzięli udział m. in. uczniowie liceum Ogólnokształcącego w BiskupcuW strajku wzięli udział m. in. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Biskupcu

Mają dość bierności władz i chcą lepszej przyszłości nie tylko dla siebie, ale też dla miliardów innych ludzi. Dlatego w piątek ulicami największych miast w Polsce przejdzie Młodzieżowy Strajk Klimatyczny.
Akcja jest inspirowana jest działaniami Grety Thunberg. Szwedzka nastolatka zrozumiała, że nie może dłużej czekać na opieszałych polityków, którzy wcale nie dbają o jej przyszłość. Rozpoczęła strajk szkolny. Swoim przykładem zachęciła młodych ludzi na całym świecie do działania. 15 marca to dzień kolejnej, wielkiej mobilizacji dla klimatu!

Strajki planowane są w prawie 1700 miastach w ponad 100 różnych krajach. Do tego międzynarodowego przedsięwzięcia dołączają również uczniowie polskich szkół, między innymi w Poznaniu, Łodzi, Zielonej Górze, Szczecinie czy Biskupcu. Ulicami Warszawy, Krakowa i Lublina przejdzie Marsz Klimatyczny. 

„Zainspirowani odwagą, nieustępliwością i determinacją Grety Thunberg, chcemy przeciwstawić się bierności polityków wobec postępowania zmian i ocieplenia klimatu. Nie zgadzamy się na przemilczanie i ignorowanie problemu, który jest kwestią kluczową dla naszej przyszłości. To my – jako młodzi ludzie – w największym stopniu będziemy odczuwać skutki dzisiejszego braku decyzji” ‒ czytamy na stronie Młodzieżowego Strajku Klimatycznego.
Ekologia.pl (JS)
Ocena (5.0) Oceń:
Pasaż zakupowy