Poniedziałek 07.06.2010

Druga fala powodziowa w Warszawie. Powódź 2010

Eksperci szacują, że tzw. „druga fala powodziowa” wyniesie w Warszawie ok. 780 cm i ma utrzymywać się do 30 godz., a nie do 100 godz.  jak to było poprzednio. Jest więc mniej prawdopodobne, że wały mocniej nasiąkną i zostaną przerwane.Prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz poinformowała dziś w radiu TOK FM, że przez ostatnie dni wały od strony rzeki i od strony lądu były umacniane. - Wszystkie 200 tysięcy worków zostawiliśmy i dołożyliśmy kolejne 17 tysięcy w ciągu ostatniej doby, w różnych miejscach, sytuacja jest cały czas obserwowana –  mówiła.

Paweł Witkowski z Mazowieckiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego powiedział  z kolei w TVN24, że wały powinny wytrzymać, choć to „wróżenie z fusów”. Wśród zagrożonych miejscowości wymienia m.in. Otwock, Piaseczno, Konstancin Jeziorną.

Fala kulminacyjna ma dotrzeć do stolicy we wtorek, a najwyższy poziom czyli ok.780 cm woda osiągnie według ekspertów w środę ok. 3 nad ranem.  Dziś ok. 13.48 wynosiła już 648 cm.  Sytuację na Wiśle może pogorszyć fakt, że na wtorek synoptycy zapowiadają ponowne opady deszczu.

Ze względów bezpieczeństwa w Warszawie z poniedziałku na wtorek o północy zostanie zamknięty Wał Miedzeszyński oraz część wybranych szkół, przedszkoli i żłobków z dzielnic Praga Północ, Praga Południe i Wawer.
Ekologia.pl (AJ)
Ocena (3.7) Oceń:

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy