Środa 24.08.2011

Greenpeace: To dopiero początek zmagań o Polskę wolną od GMO

© Greenpeace© Greenpeace

Prezydent zawetował dziś ustawę o nasiennictwie. Według organizacji ekologicznej Greenpeace to dopiero początek zmagań o Polskę wolną od GMO. „Wetując ustawę o nasiennictwie Prezydent stanął na wysokości zadania, którym jest obrona kraju przez niekontrolowanymi eksperymentami z GMO oraz obrona konkurencyjności polskiego rolnictwa, którego siła leży w produkcji naturalnej i zdrowej żywności – czytamy na stronie organizacji. Greenpeace ma nadzieję, że Sejm, weźmie pod uwagę opinie społeczeństwa (według badań 67% Polaków sprzeciwia się GMO) przyjmie weto Prezydenta.

Według organizacji jest jeszcze sporo do zrobienia w sprawie GMO. Greenpeace apeluje, by zająć się sprawą zakazu upraw genetycznie modyfikowanej kukurydzy MON 810 i ziemniaka Amflora, czyli odmian, które są dopuszczone do uprawy na terenie Unii Europejskiej. Takie zakazy wprowadzono już w dziewięciu krajach UE, w tym w Niemczech i Francji.

– Potrzebujemy jeszcze większego wsparcia w celu nakłonienia przyszłego rządu do wprowadzenia zakazu uprawy GMO wzorem naszych europejskich sąsiadów. GMO nie jest rozwiązaniem, co jest potwierdzane przez rosnącą grupę naukowców w Polsce i na świecie – powiedział Maciej Muskat, dyrektor Greenpeace Polska.
Źrodło: Greenpeace
Ocena (3.7) Oceń:

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy