Wtorek 12.11.2019

Kto będzie nowym Ministrem środowiska?

Stery w Ministerstwie Środowiska przejmie 28-letni Michał Woś - członek Solidarnej Polski. Ma być to najmłodszy minister nowego rządu Mateusza Morawieckiego.Michał Woś, nowy minister środowiska. Krzemin28 [CC BY-SA 4.0], via Wikimedia CommonsMichał Woś, nowy minister środowiska. Krzemin28 [CC BY-SA 4.0], via Wikimedia Commons

Henryk Kowalczyk pożegnał się z teką szefa Ministerstwa Środowiska. Co więcej, Premier Mateusz Morawiecki podzielił resort na dwie części. Michał Woś obejmuje tą część, która zajmuje się zasobami naturalnymi, geologią, łowiectwem, Lasami Państwowymi, Parkami Narodowymi, edukacją w zakresie ochrony środowiska. Oddzielny resort, na czele którego stanie Michał Kurtyka, dotychczasowy wiceminister środowiska, zajmie się sprawami związanymi z klimatem, a także odnawialnymi źródłami energii, jakością powietrza i gospodarką odpadami.
Kim jest nowy szef resortu środowiska?

Michał Woś jest w wykształcenia prawnikiem. Ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studia menedżerskie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Swoją karierę polityczną rozpoczął w 2014 roku, kiedy został radnym Raciborza. W 2018 r. dostał się do sejmiku śląskiego. Następnie był szefem gabinetu politycznego Ziobry, a potem wiceministrem sprawiedliwości. W 2019 r. został ministrem ds. pomocy humanitarnej w miejsce Beaty Kempy wybranej do europarlamentu.
Ekologia.pl
Ocena (5.0) Oceń:
Pasaż zakupowy