Piątek 08.05.2020

Kto wytruł pszczoły we wsi Osuchów?

Nieznany sprawca celowo wytruł ponad 1,5 miliona pszczół w pasiece we wsi Osuchów, niedaleko Mszczonowa. Sprawę wyjaśnia policja, a dla osoby, która pomoże w schwytaniu sprawcy wyznaczono 5 tys. zł nagrody.fot. shutterstockfot. shutterstock

Pszczelarze są przekonani, że ktoś świadomie wytruł te pożyteczne owady. Do tragedii doszło tuż przed weekendem majowym. Sprawca przedostał się na teren posesji, gdzie przy pomocy białej, żrącej substancji wytruł rodziny pszczele w  28 ulach. Podobna sytuacja miała miejsce w drugiej pasiece, oddalonej o 2 km, gdzie martwe znaleziono owady w 11 ulach. Jak szacują pszczelarze, w wyniku tego bezzasadnego ataku mogło zginąć ponad 1,5 mln pszczół.
Trwa policyjne dochodzenie w tej sprawie. Właściciele pasiek mają nadzieję, że znajdzie się jakiś świadek, który pomoże w ustaleniu sprawcy. Dla osoby, która pomoże w schwytaniu sprawcy wyznaczyli 5 tys. zł nagrody.

Osoby, które mogą pomóc w ustaleniu przebiegu zdarzenia proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Żyrardowie pod nr tel. 46 858 22 00.
Ekologia.pl

Bibliografia

  1. “http://www.mazowiecka.policja.gov.pl/ra/dzialania-policji/aktualnosci/40903,Zginelo-prawie-2-mln-pszczol-Policjanci-wyjasniaja-jak-do-tego-doszlo.html?search=18856126107363”; data dostępu:
Ocena (5.0) Oceń:
Pasaż zakupowy