Poniedziałek 04.10.2021

Leonardo DiCaprio inwestuje w mięso z próbówki

Aktor i ekolog Leonardo DiCaprio zainwestował w dwie firmy zajmujące się produkcją mięsa laboratoryjnego, koncentrując się na rozwoju zrównoważonej wołowiny.fot. shutterstockfot. shutterstock

Leonardo DiCaprio przeznacza swoje pieniądze na kolejny cel ekologiczny: laboratoryjne mięso. Zdobywca Oscara i ekolog został inwestorem i doradcą dwóch start-upów w rodzącej się przestrzeni sztucznego mięsa: holenderskiej Mosa Meat i izraelskiej Aleph Farms.
„Jednym z najskuteczniejszych sposobów walki z kryzysem klimatycznym jest przekształcenie naszego systemu żywnościowego. Mosa Meat i Aleph Farms oferują nowe sposoby na zaspokojenie światowego popytu na wołowinę, jednocześnie rozwiązując niektóre z najbardziej palących problemów obecnej przemysłowej produkcji wołowiny” - mówi DiCaprio.

Znany ze swojej pasji do ochrony środowiska, 46-letni DiCaprio inwestuje sporo pieniędzy w projekty prośrodowiskowe. Wyprodukował kilka filmów dokumentalnych poświęconych klimatowi, przeznaczył również sporo pieniędzy na kilka firm zajmujących się zrównoważonym rozwojem i żywnością, w tym w markę diamentów Diamond Foundry, usługi bankowe Aspiration, markę mleka roślinnego Califia Farms i wegańską markę przekąsek Hippeas.

Co to jest mięso laboratoryjne? Mówiąc najprościej, mięso laboratoryjne jest hodowane z komórek zebranych od zwierzęcia. Komórki te są karmione specjalną pożywką wzrostową, co powoduje ich namnażanie. W końcu są przenoszone na rusztowanie – strukturę, która pozwala komórkom tworzyć mięśnie, tłuszcz i tkankę łączną znajdującą się w kawałku mięsa.

W tej szybko rozwijającej się branży działa prawie 100 firm, które wytwarzają wszystko, od mięsa z kurczaka i kangura po laboratoryjne homary i ryby. Zarówno Mosa Meat, jak i Aleph Farms koncentrują się na wołowinie.
Ekologia.pl (JSz)

Bibliografia

  1. “https://www.livekindly.co/leonardo-dicaprios-investment-cultured-beef/”; data dostępu: 2021-10-04
Ocena (3.0) Oceń: