Marek Kamiński zdobywa kolejny biegun….samochodem elektrycznym!

Środa 23.05.2018
Podróżnik wyruszy z Polski w stronę Kaliningradu 29 maj Podróżnik wyruszy z Polski w stronę Kaliningradu 29 maj

Zdobył oba bieguny ziemi i przełamał stereotypy osiągając to ponownie z niepełnosprawnym chłopcem. Przeszedł pieszo około 4000 km szlakiem św. Jakuba. Teraz wyruszy w kolejną wyprawę. Podróżnik Marek Kamiński chce przejechać  13 tys. kilometrów samochodem elektrycznym przez Syberię do Japonii. 


Marek Kamiński, to jeden z najpopularniejszych polskich podróżników, który od lat przemierza świat, aby zamieniać ludzkie postawy i udowadniać, że ograniczenia są przede wszystkim w naszych umysłach.

Tym razem wyruszy on w nietypową podróż, która przełamie motoryzacyjne stereotypy i udowodni, że można podróżować świadomie i zdobywać najbardziej niedostępne zakątki świata bez pozostawiania negatywnych śladów w otoczeniu.

„No Trace Expedition to podróż samochodem elektrycznym przez Kaliningrad, Litwę, Białoruś, Rosję i Syberię, Mongolię oraz Koreę Południową aż do Japonii. Będzie to wyprawa przez dwa bieguny współczesnego świata, które mimo, że są tak blisko siebie, różnią się pod każdym względem.” – opowiada Kamiński. „Cały sposób przeprowadzenia wyprawy, czyli odżywianie, ubrania, zasilanie, aktywności będą oparte o innowacyjne technologie oszczędzające naturę.”

Środkiem lokomocji Kamińskiego będzie w tym przypadku samochód elektryczny, który wielu ludziom kojarzy się głównie z krótkimi, miejskimi podróżami. Kamiński chce jednak pokazać, że można zwiedzać świat przy użyciu nowoczesnych technologii, jednocześnie dbając o środowisko naturalne.

„Mam nadzieję, że ekspedycja zainspiruje wielu ludzi do zrównoważonego, odpowiedzialnego stylu życia, w tym świadomego podróżowania. Tę ideę pragnę połączyć z innowacyjnym podejściem – Leave Trail – za którym kryje się pozostawianie śladu, ale nie w przyrodzie, tylko w umysłach ludzi.” – dodaje Marek Kamiński.

Podróżnik wyruszy z Polski w stronę Kaliningradu 29 maja.
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy