Poniedziałek 08.04.2019

Miasto Wałbrzych rezygnuje z plastiku

Wałbrzych jako pierwsze miasto w Polsce i jedno z pierwszych w Europie wprowadzi całkowity zakaz używania jednorazowych, plastikowych opakowań oraz naczyń i sztućców w instytucjach miejskich, na imprezach organizowanych przez miasto i przy działaniach dotowanych z budżetu miasta. Zakaz będzie obowiązywał od 1 maja 2019 roku.pixabay.compixabay.com

Wałbrzych idzie na wojnę z plastikiem. Prezydent Roman Szełemej ogłosił akcję „STOP PLASTIK”, która ma na celu wyeliminowanie z życia społecznego, kulturalnego, sportowego, wyrobów z tworzyw sztucznych.

Zakaz stosowania plastikowych słomek czy talerzyków zacznie obowiązywać już podczas nadchodzącego Festiwalu Kwiatów, jak i sierpniowego półmaratonu.

Akcja STOP-PLASTIK to nie tylko zakazy. Inicjatywie towarzysz również akcja edukacyjna, której towarzyszyć będą plakaty oraz bilboardy zachęcające mieszkańców do zmiany przyzwyczajeń, a z początkiem nowego roku szkolnego wszyscy wałbrzyscy pierwszoklasiści otrzymają od miasta ekologiczne bidony na napoje.
Ekologia.pl

Ocena (5.0) Oceń:
Pasaż zakupowy