Poniedziałek 29.01.2024

Miasto zapłaci za adopcję psiego seniora. Będzie można dostać aż 1500 złotych

Psi seniorzy stanowią znaczny odsetek podopiecznych schronisk, bo najczęściej do adopcji wybierane są szczeniaki i młode psy. Dlatego urzędnicy w Suwałkach zorganizowali inicjatywę „Adoptuj psa seniora”.Fot. Fotangel/ShutterstockFot. Fotangel/Shutterstock
Starszy pies, podobnie jak człowiek, potrzebuje często opieki medycznej i leków. Adopcja wiąże się zatem z dodatkowymi kosztami, które często zniechęcają ludzi do opiekowania się starszymi psami. Intencją wprowadzenia Programu „Adoptuj psa seniora” jest stworzenie szansy na znalezienie kochającego domu dla zwierząt, które przebywają w suwalskim schronisku kilka lat i z każdym rokiem szansa ta jest coraz mniejsza – czytamy na stronie Urzędu Miasta Suwałki.
Jeżeli Rada Miejska w Suwałkach wyrazi zgodę to zostanie uruchomiony program „Adoptuj psa seniora”. To pozwoli na refundację – nawet do 1500 zł - kosztów związanych z utrzymaniem zwierzęcia.

Jakie są założenia tej akcji? Osoba adoptująca seniora będzie mogła otrzymać rekompensatę w wysokości do 1500 zł na pokrycie kosztów związanych z utrzymaniem zwierzęcia np. budowy i/lub zakup kojca i kosztów zabiegów weterynaryjnych po ich udokumentowaniu. Pieniądze zostaną wypłacone po podpisaniu umowy adopcyjnej z Miastem Suwałki i udokumentowaniu poniesionych kosztów na podstawie imiennych faktur lub rachunków za poniesione koszty.

Osoba, które podejmie się opieki nad starszym psiakiem, ma zapewnić zwierzęciu opiekę weterynaryjną w razie choroby oraz profilaktyczne szczepienia ochronne. Musi się liczyć z tym, że będę przeprowadzone kontrole przez pracowników Urzędu Miasta w miejscu, gdzie żyć będzie zwierzę.

A co jeżeli osoba adoptująca nie będzie należycie opiekowała się psem? Zwierzę zostanie mu odebrane, a rekompensata będzie podlegała zwrotowi.
Ekologia.pl (JSz)
Ocena (3.5) Oceń: