Piątek 17.09.2021

Mieszkańcy Małopolski chcą wykupić las by chronić go przed wycinką!

Lokalny cud natury, absolutnie wyjątkowe i unikatowe miejsce z różnorodnością gatunków zwierząt i drzew oraz wiekowymi głazami zlokalizowanymi w urokliwym wąwozie - takich miejsc w Polsce jest coraz mniej. W odpowiedzi, mieszkańcy Małopolski prowadzą zbiórkę na wykup lasu w miejscowości Wytrzyszczka, by stworzyć strefę wolną od wycinek, polowań i zabudowy.fot. shutterstockfot. shutterstock

Stowarzyszenie Wspólny Las powstało z inicjatywy aktywistów i sympatyków ochrony środowiska. Stowarzyszenie swoją działalnością wspiera zachowanie wszelkich bogactw gospodarki naturalnej. Takim właśnie bogactwem jest las o powierzchni około 4,5 hektara w rejonie wsi Wytrzyszczka. Okazuje się, że właściciel tego terenu, ze względów finansowych, chce się go pozbyć. Dlatego członkowie Stowarzyszenia Wspólny Las założyli zbiórkę internetową "Wspólnie ocalmy nasz las".
Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup ponad 4,5 hektara lasu, aby zwrócić mu wolność i otoczyć wieczystą ochroną. "Aby na jego terenie żadne drzewo nie zostało ścięte i ani jedno zwierzę nie zostało zastrzelone." - czytamy na stronie zbiórki.

Osoby, które zdecydują się wesprzeć zbiórkę, mogą także adoptować drzewo. Taka adopcja to jednorazowy koszt 500 złotych. W zamian otrzymuje możliwość nazwania swojego wybranego drzewa, a także napisania kilku słów o sobie, czy podać link do własnej strony.

Stowarzyszenie Wspólny Las zebrało do tej pory ponad 30 tysięcy złotych poprzez internetową zbiórkę. Potrzebnych jest jednak 160 tysięcy złotych. Więcej informacji na stronie: https://zrzutka.pl/dm2c7n
Ekologia.pl (JSz)
Ocena (3.5) Oceń: