Poniedziałek 18.11.2019

Myśliwa szefową Komisji Ochrony Środowiska

Posłanka Urszula Pasławska (PSL - KP) od 14 listopada br. jest przewodniczącą sejmowej Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że posłanka jest z zamiłowania myśliwą i przewodniczącą Klubu Polskich Dian. Za jej kandydaturą głosowali wszyscy posłowie z komisji, także z Lewicy i Partii Zielonych.Ambona myśliwska, fot. shutterstockAmbona myśliwska, fot. shutterstock

Komisja Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa zajmuje się kwestiami związanymi z ochroną środowiska i klimatu, geologią, leśnictwem oraz gospodarką leśną. Opiniuje rządowe projekty, może też wystąpić z własną inicjatywą ustawodawczą. Teraz pracami komisji będzie kierować Urszula Pasławska.
Pani Urszula Pasławska jest znana ze swojego specyficznego podejścia do kwestii praw zwierząt i ich dobrostanu. Jest przewodniczącą Klubu Dian Polskiego Związku Łowieckiego i w swoich wypowiedziach zaznacza, że „gospodarka łowiecka jest elementem ochrony przyrody”. Protestowała przeciwko wprowadzeniu zakazu udziału dzieci do 18 roku życia w polowaniach, jest także przeciwniczką wprowadzenia zakazu hodowli zwierząt futerkowych w Polsce.

Co ciekawe, na Posłankę z PSL głosowali również przedstawiciele Lewicy i Zielonych. Opozycja tłumaczy się z „dobrymi zwyczajami parlamentarnymi”

„Partia Zieloni fundamentalnie nie zgadza się z Urszulą Pasławską – myśliwą, przewodniczącą Klubu Polskich Dian – oraz PSL w kwestiach praw zwierząt i ich dobrostanu. W głosowaniu nad jej wyborem na stanowisko przewodniczącej komisji środowiska postanowiliśmy jednak kierować się poszanowaniem zwyczaju sejmowego. Jego przestrzeganie pozwala bowiem komisji na sprawniejszą pracę, a nam i innym posłom i posłankom – na tworzenie lepszego prawa, poprawiającego nie tylko los zwierząt, ale bliższego innym zielonym wartościom.” ‒ czytamy w oświadczeniu Partii Zielonych.

Można mieć tylko nadzieję, że Pani Urszula Pasławska, stanie i wysokości zadania i czynnie będzie wspierać przyrodę w Polsce.
Ekologia.pl

Bibliografia

  1. “https://niechzyja.pl/mysliwi-w-komisjach-sejmu-i-senatu/”; data dostępu: 2019-11-18
  2. “https://partiazieloni.pl/zieloni-zawsze-beda-stac-na-strazy-praw-i-dobrostanu-wszystkich-zwierzat/”; data dostępu: 2019-11-18
Ocena (5.0) Oceń:
Pasaż zakupowy