Piątek 24.01.2020

Nowy wymiar tortur? Zmusili świnię do wykonania skoku na bungee

Chiński park rozrywki wywołał falę oburzenia w mediach społecznościowych po tym, jak zmusił świnię do skoku na bungee z 68-metrowej wieży.fot. shutterstockfot. shutterstock
W niepokojącym materiale dokumentującym incydent można zobaczyć pracowników parku rozrywki Meixin Red Wine Town niosących uwięzioną świnię. Kiedy docierają do szczytu, ubierają zwierzę w purpurową pelerynę i przyczepiają do liny bungee. Następnie spychają zwierzę z krawędzi platformy. Przerażone świnia głośno kwiczy, dyndając bezwładnie na linie.
Incydent miał miejsce 18 stycznia w parku rozrywki Meixin Red Wine Town w rozległej chińskiej gminie Chongqing w południowo-zachodnich Chinach.

Impreza reklamowa ‒ którą organizatorzy nazwali skokiem na bungee ze złotą świnią - odbyła się z okazji otwarcia jednej z atrakcji parku rozrywki ‒ skoków na bungee.

Ten wyczyn wywołał oburzenie opinii publicznej ‒ odzwierciedlając rosnące znaczenie praw zwierząt wśród ludności Chin.

W związku z powszechnym potępieniem park tematyczny wydał oświadczenie, w którym wyraził skruchę za otrzymaną „krytykę”.

„Szczerze akceptujemy krytykę i porady internautów oraz przepraszamy społeczeństwo” ‒ czytamy w oświadczeniu. „Ulepszymy nasz marketing, aby zapewnić turystom lepsze usługi”.

Okrucieństwo wobec zwierząt nie jest prawnie karalne w Chinach. Jednak w ostatnich latach wzrasta świadomość problemów związanych z dobrostanem zwierząt.

Chociaż garstka ludzi broniła tego incydentu w mediach społecznościowych, mówiąc, że nie różni się on niczym od „zabicia świni w rzeźni”, większość użytkowników potępiła działania firmy.

„To bardzo wulgarna taktyka marketingowa” - powiedział jeden z komentatorów.

„Zabijanie zwierząt w celu konsumpcji i okrutne traktowanie ich w celach rozrywkowych to dwie różne rzeczy” - powiedział inny. „Nie ma potrzeby torturowania zwierząt w ten sposób”.

Organizacja ochrony zwierząt Peta potępiła ten incydent, nazywając go „okrucieństwem wobec zwierząt w najgorszym wydaniu”.

„Świnie doświadczają bólu i strachu w taki sam sposób, jak my, a ten obrzydliwy wyczyn PR powinien być potępiony” - powiedział BBC News Jason Baker, starszy wiceprezes ds. Międzynarodowych kampanii People for the Ethical Treatment of Animals (PETA).

„Gniewna reakcja chińskiej opinii publicznej powinna być sygnałem alarmowym dla chińskich decydentów, aby natychmiast wdrożyli przepisy dotyczące ochrony zwierząt”.

Co stało się ze zwierzęciem po tej dramatycznej akcji? Nie wiadomo. Jednak kilka lokalnych mediów wskazuje, że świnia ostatecznie mogła trafić do rzeźni.
Ekologia.pl (JS)

Bibliografia

  1. “https://www.bbc.com/news/world-asia-china-51171495”; data dostępu: 2020-01-24
Ocena (4.3) Oceń:
Pasaż zakupowy