Czwartek 05.12.2019

Otwarte Klatki jedną z najlepszych organizacji prozwierzęcych na świecie!

Chcesz wesprze organizację charytatywną, która pomaga zwierzętom w najbardziej efektywny sposób, ale nie wiesz którą wybrać? Według niezależnych ocen przeprowadzonych przez Animal Charity Evaluators, Anima International do którego należy Stowarzyszenie Otwarte Klatki, powinna być jednym z twoich pierwszych wyborów. Organizacja uzyskała tytuł TOP CHARITY, co oznacza, że jest jedną z czterech najbardziej skutecznych organizacji pozarządowych zajmujących się ochroną zwierząt na świecie.Otwarte Klatki i Anima International uzyskały tytuł TOP CHARITY od Animal Charity Evaluators, fot. Stowarzyszenie Otwarte KlatkiOtwarte Klatki i Anima International uzyskały tytuł TOP CHARITY od Animal Charity Evaluators, fot. Stowarzyszenie Otwarte Klatki

Animal Charity Evaluators to niezależna organizacja pozarządowa z siedzibą w USA, której celem jest określenie, które stowarzyszenia najlepiej pracują w zakresie ochrony zwierząt na całym świecie. Organizacje charytatywne przechodzą rygorystyczny proces oceny, w tym obszerne wywiady z kierownictwem, informacje zwrotne od wszystkich pracowników, szczegółowe raporty finansowe, przeglądy strategii i oceny postępów. Każdego roku wybierane są tylko cztery organizacje z całego świata jako najbardziej skuteczne w pomaganiu zwierzętom.
W tym roku wśród grona laureatów znalazło Anima International, do którego należy Stowarzyszenie Otwarte Klatki. Sukces jest tym większy, że po raz pierwszy organizacja wywodząca się z Polski została uznana za jedną z czterech najlepszych organizacji prozwierzęcych na świecie!

W przeglądzie podkreślono wagę Anima International dla strategii i budowania ruchu, a także doceniono silną kulturę organizacyjną i zadowolenie. „Rozumiemy, że jesteśmy tak silni, jak nasi pracownicy i wolontariusze, dlatego inwestujemy w ich rozwój.” ‒ czytamy w oświadczeniu Anima International.

Czym jest Anima International?

Założona w 2018 roku przez liderów z Polski i Danii Anima International łączy rzeczników zwierząt z tych krajów, a także z Litwy, Norwegii, Rosji, Ukrainy, Estonii, Białorusi i Wielkiej Brytanii.

”Od dawna popieramy idee skutecznego altruizmu ‒ wykorzystując dowody, rozumowanie i autorefleksję, aby upewnić się, że wykonujemy najlepszą robotę, jaką możemy, korzystając z posiadanych zasobów. Jesteśmy to winni zwierzętom wykorzystywanym przez przemysł na całym świecie. Dużo czytamy i uczymy się. Jesteśmy otwarci na konstruktywną krytykę i przyznanie się do błędów. Dlatego szczególnie cieszymy się, że ACE uznało, że nasza praca jest efektywna - potwierdza to, że podążamy właściwą ścieżką.”
Ekologia.pl
Ocena (5.0) Oceń:
Pasaż zakupowy