Polska w smogowej czołówce najbardziej zanieczyszczonych miast

Piątek 11.05.2018
pixabay.com pixabay.com

Już nie 33 – jak w raporcie sprzed dwóch lat – ale  36 polskich miejscowości znajduje się pośród 50 najbardziej zanieczyszczonych miast Unii Europejskiej – wynika z opublikowanego na początku maja raportu Światowej Organizacji Zdrowia.


WHO opublikowała najnowsze dane na temat zanieczyszczeń powietrza pyłem zawieszonym w miastach na świecie. O miano najbardziej zanieczyszczonego kraju Europy bijemy się z Bułgarami. Na czele zestawienia w tym roku znalazły się dwa bułgarskie miasta - Vidin i Dimitrovgrad. Tuż za nimi uplasowały się Opoczno, Żywiec, Rybnik, Pszczyna i Kraków. W pierwszej dwudziestce znalazło się aż piętnaście polskich miast.

Co ciekawe, z raportu WHO wynika, że smog nie jest problemem w dużych miastach (Warszawy nawet nie ma nawet na liście). Jest to przede wszystkim przypadłość małych i średnich miast, takich jak Nowa Ruda, Nowy Sącz, Proszowice, Godów, Wodzisław Śląski, Pleszew, Bielsko Biała, Sucha Beskidzka.
Jak sytuacja wygląda na świecie? Liderem światowego zanieczyszczeniaIndie. Spośród 20 najbardziej zanieczyszczonych miast, aż 15 znajduje się w Indiach. Poziomy smogu są tam przerażająco wysokie.

 
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy