Czwartek 23.05.2019

Recyklomaty, które rozdają bilety do kina

Na warszawskich ulicach pojawią się recyklomaty. Urządzenia będą premiowały recykling odpadów. I tak na przykład za plastikowe butelki będzie można otrzymać bilet do kina.pixabay.compixabay.com

Jesteśmy świadkami bezprecedensowej walki z odpadami. Powstaje coraz więcej inicjatyw, które pomagają z powszechnym zaśmiecaniem naszej planety. Co ciekawe, wracają też pomysły, które nawiązują do czasów PRL-u. Chodzi o kaucje za odpady. Pomysł nie jest nowy, jednak jego realizacja jest jak najbardziej współczesna i dostosowana do naszych czasów. Chodzi o inteligentne automaty, tzw. recyklomaty, które w najbliższym czasie pojawią się na ulicach Warszawy.
Mówiąćc najprościej: recyklomaty premiują recykling. Będzie można do nich wrzucać różnego rodzaju opakowania: plastikowe i szklane butelki, a także aluminiowe puszki. Za pomocą specjalnej aplikacji, urządzenie będzie rejestrować oddawane surowce i naliczać ECO-punkty. Te z kolei będzie można wymienić np. na  bilet do kina, czy zniżki na kawę i inne zakupy. Co ciekawe recyklomaty, to pierwsze na świecie urządzenia, które przyjmą aż 3 frakcje odpadów: PET, szkło i aluminium.

Docelowo przy najbardziej popularnych ulicach Warszawy stanie 10 takich urządzeń.  Za pomysłem ustawienia automatów do recyklingu w stolicy stoi Coca-Cola, Miasto Stołeczne Warszawa i Fundacja Nasza Ziemia. Automaty dostarczy polska firma EcoTech System.
Ekologia.pl
Ocena (5.0) Oceń:
Pasaż zakupowy