Rosja „oczyszcza” ulice z bezdomnych psów przed Mundialem

Czwartek 24.05.2018
pixabay.com pixabay.com

Nagrania z Wołgogradu, jednego z miast-gospodarzy Mundialu, pokazują leżącego w śniegu i zwijającego się w konwulsjach psa, próbuje łapać oddech, a na końcu umiera powolną i bolesną śmiercią. Na innych materiałach widać głodujące psy, poszukujące jedzenia w Samarze. Zdesperowane zwierzęta, nie mając innego wyboru, chwytają za pozostawione na ulicy mięso, które wcześniej zostało nafaszerowane trującymi chemikaliami. W ten sposób Rosja „oczyszcza” ulice z bezdomnych psów przed Mundialem.


Stowarzyszenie Otwarte Klatki udostępniło wideo zarejestrowane w miastach, która są gospodarzami mistrzostw. Na materiałach widoczny jest umierający w wyniku otrucia pies. Jednak takich przypadków jest zdecydowanie więcej. Bezdomne zwierzęta konają na ulicach, a ich martwe ciała są wywożone przez ciężarówkami następnego ranka i wyrzucane jak śmieci. Inne zwierzęta są ścigane przez tzw. „szwadrony śmierci”, złożone z ludzi otrzymujących wynagrodzenie za każde zabite zwierzę.

Stowarzyszenie „Otwarte Klatki” postanowiło nagłośnić problem i teraz oczekuje reakcji od FIFA. Organizacja prozwierzęca razem z Anima International rozpoczęły międzynarodową kampanię, w której domagają się, aby FIFA wzięła na siebie częściową odpowiedzialność za sytuację i dodała do swojego Kodeksu Etycznego nową klauzulę dotyczącą dobrostanu zwierząt.

„Puchar Świata FIFA jest jednym z najwspanialszych wydarzeń sportowych na świecie i powinien inspirować do zaangażowania i sukcesów. Zamiast tego, wydarzenie zostało naznaczone brutalnymi otruciami bezpańskich psów, które mają pomóc w upiększeniu wizerunku
miast-gospodarzy. Zabijanie zwierząt, których jedyną zbrodnią jest nie posiadanie rodziny, którą mogłyby kochać, jest zarówno niemoralne, jak i nieefktywne. Wzywamy miłośników zwierząt na całym świecie do podpisania naszej petycji do FIFA i pomocy w zakończeniu na dobre tego rodzaju praktyk”. komentuje Iga Lebuda, koordynatorka kampanii w Stowarzyszeniu Otwarte Klatki.

Podpisz petycję do FIFA i wyraź swój sprzeciw https://krwawafifa.pl/


Ekologia.pl


Źródło: Stowarzyszenie Otwarte Klatki
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy