Środa 27.03.2019

Stłoczone jak świnie w metrze

Jedziesz rano metrem i czujesz ścisk? Nie możesz się nawet za bardzo obrócić? Trochę niewygodnie, prawda? A teraz wyobraź sobie, że spędzasz tak... pół swojego życia. Albo całe. Organizacja Compassion Polska ruszyła właśnie z wyjątkową akcją w warszawskim metrze.www.ciwf.pl/eiowww.ciwf.pl/eio

We wszystkich wagonach obu linii "jeżdżą" zwierzęta: króliki i świnie upchnięte w metalowych klatkach, ściśnięte pomiędzy prętami. Na pytanie „Czy zwierzęta cierpią, mają świadomość i czują ból?” organizacja odpowiada: „3 x TAK! Zwłaszcza te zamknięte w klatkach”.

Compassion Polska prowadzi aktualnie w Polsce wielką kampanię i zbiera podpisy pod Europejską Inicjatywą Obywatelską, której celem jest całkowite zakazanie hodowli klatkowej. Wymagany jest 1 milion podpisów, a jeśli to minimum zostanie uzbierane, w Europie może zmienić się cały system produkowania żywności. Ambasadorami Inicjatywy w Polsce są m.in. Mateusz Damięcki i Barbara Kurdej-Szatan. Billboardy zostały umieszczone na trzech stacjach metra: Centrum, Politechnika i Świętokrzyska, a plakaty w każdym wagonie warszawskiego metra. Akcja będzie trwała do końca marca.

Ekologia.plBibliografia

  1. “http://www.ciwf.pl/eio”; data dostępu: 2019-03-27
Ocena (5.0) Oceń:
Pasaż zakupowy