Niedziela 23.04.2017

W Chinach powstanie ogromny park narodowy

pixabay.compixabay.com

Chińczycy ostatnimi czasy wdrażają coraz więcej projektów proekologicznych. Jednym z nich jest plan otwarcia nowego parku narodowego na miarę tego gigantycznego państwa. Zamieszka w nim m.in. tygrys syberyjski.


Zgodnie z projektem, nowoczesny park narodowy ma być otwarty do roku 2020. Będzie usytuowany na północnym wschodzie kraju - a dokładnie - w obrębie prowincji Heilongjiang oraz Jilin. Jego powierzchnia ma zajmować aż 14500 kilometrów  kwadratowych!

Nie tylko rozległy teren przedsięwzięcia będzie zapierał dech w piersiach. W założeniu chiński park ma dać dom wielu ciekawym gatunkom roślin i zwierząt. Znajdzie się tam np. lampart amurski, czyli najrzadszy kot świata i, będący obecnie na skraju wyginięcia, tygrys syberyjski.

Chińskie władze czeka sporo pracy, aby park mógł zostać otwarty w przewidzianym terminie. Z terenu, na którym projekt będzie realizowany, planuje się m.in. wysiedlić ludzi i przenieść fabryki. Prawdopodobnie jednak Chińczykom uda się stworzyć kolejny park narodowy, bez względu na ilość wiążących się z tym przeszkód. Bez wątpienia gigantyczny obszar zielony stanie się główną atrakcją turystyczną w tym regionie.
Alicja Chrząszcz


Źródło: www.dzielnicastylu.pl
Źródło: www.pixabay.com
Ocena (0) Oceń:

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy