W Piekarach Śląskich wyrosły nietypowe drzewa

Środa 13.09.2017
http://piekary.pl www.piekary.pl

W Piekarach Śląskich wyrosły drzewa. Nie są to takie zwyczajne rośliny, ale drzewa, dzięki którym naładujesz telefon czy napompujesz koła od roweru. Nietypowa zieleń jest częścią Parku Przemysłowego EkoPark, który sadzi drzewka wspólnie z miastem.Zielone ładowarki zasilane panelami fotowoltaicznymi zlokalizowane są na piekarskim ryneczku w Szarleju, na dworcu autobusowym na Osiedlu Wieczorka, przy OK Andaluzja w Brzozowicach-Kamieniu i na Skwerze Olimpijczyjów w Brzezinach Śląskich. Ostatnie urządzenie stanęło przy Kopcu Wyzwolenia.

– To innowacyjne rozwiązanie. Wykorzystujemy odnawialne źródła energii do ładowania telefonu i zasilania kompresora, poprzez miejską sieć hot spotów oferujemy dostęp do wi-fi, a jednocześnie wykorzystujemy nową powierzchnię reklamową wraz z nagraniami audio. To co wyróżnia nas od innych miast, gdzie już pojawiły się podobne rozwiązania, to wykorzystanie dodatkowych funkcjonalności i rozmieszczenie ładowarek równomiernie na terenie całego miasta, dzięki czemu ten projekt jest bardziej spójny i dostępny dla wszystkich – tłumaczy Karolina Wadowska, prezes Parku Przemysłowego EkoPark.

Dodatkowo przy urządzeniach znajduje się również rozbudowany zestaw naprawczy dla rowerów składający się z dziesięciu różnych narzędzi. Stacja naprawcza wyposażona została również w kompresor, więc nie będzie problemów z napompowaniem kół.

– Piekary Śląskie to niewielkie, ale nowoczesne miasto, które nie boi się innowacyjnych rozwiązań. Jako pierwsi zainwestowaliśmy w Parkanizera, mamy Nochala, który sprawdza jakość powietrza, a teraz robimy kolejny krok. Właśnie w ten sposób chcemy się wyróżniać, tak promować i w ten sposób przyciągać inwestorów. Stąd udział i współpraca z EkoParkiem, który brał udział w realizacji wszystkich tych projektów. Karolina Wadowska wykonała kawał dobrej roboty – mówi Sława Umińska-Duraj, prezydent Piekar Śląskich.

http://piekary.pl
Ekologia.pl

Źródło: http://piekary.pl
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy