Piątek 29.03.2019

W sobotę, 30 marca, świat pogrąży się w ciemności

30 marca o godzinie 20:30 miliony ludzi na całym świecie zgaszą światło podczas symbolicznej Godziny dla Ziemi WWF. W tym roku w Polsce akcja odbędzie się pod hasłem #nieniszczedomupixabay.compixabay.com

Godzina dla Ziemi WWF to wyjątkowa akcja społeczna, która co roku jednoczy miliony ludzi na całym świecie. Idea Godziny dla Ziemi WWF jest bardzo prosta: Wyłącz światło - włącz działanie dla planety, która daje nam życie.  

Tegoroczna edycja Godziny dla Ziemi WWF, odbędzie się pod hasłem „Nie niszczmy naszego domu”. W tym roku akcja ma na celu edukować, jak każdy z nas, codziennie, w niewielkim stopniu zmieniając nawyki może przyczynić się do ograniczenia swojego negatywnego wpływu na naszą planetę.

W zeszłym roku wśród osób zaangażowanych w to niezwykłe wydarzenie znaleźli się mieszkańcy 188 państw świata, a ponad 13 tys. instalacji rozświetlających zabytki i pomniki zostało wyłączonych. Jak będzie teraz?

Według szacunków WWF Polska w tym roku w Godzinie dla Ziemi udział weźmie aż 90 polskich miast. Światło zgaśnie m. in. w bibliotekach, kościołach, galeriach handlowych, stadionach, muzeach czy dworcach. 

Skąd taki pomysł?

W czasie Godziny dla Ziemi WWF nie chodzi o oszczędność energii, ale o zachęcenie do wyrobienia w sobie proekologicznych nawyków, które będziemy stosować przez cały rok. Nie powstrzymamy degradacji środowiska naturalnego czy nadmiernej emisji gazów cieplarnianych oszczędzając energię raz do roku przez jedną godzinę, tylko przez cały rok.

Poprzez Godzinę dla Ziemi WWF przypominamy o potrzebie oszczędzania naturalnych zasobów Ziemi oraz o tym, że wprowadzając drobne zmiany w naszym codziennym życiu, wspólnie możemy wpłynąć na losy naszej planety – przekonuje WWF Polska.
Ekologia.pl


Ocena (5.0) Oceń:
Pasaż zakupowy