Środa 24.04.2019

W tym sklepie nie kupisz już plastikowych kubków i sztućców

W maju pełną parą rusza sezon grillowy. Nieodzownym elementem spożywania posiłków na świeżym powietrzu są jednorazowe talerzyki, kubki i sztućce. W ten sposób do środowiska trafiają tony plastiku. Sieć sklepów Lidl postanowiła walczyć z tym procederem, wprowadzając z plastikowych sztućców, talerzy, słomek i kubków.pixabay.compixabay.com
W sezonie grillowym 2019 na sklepowych półkach Lidl Polska nie znajdziemy już jednorazowych naczyń. Mają je zastąpić ich biodegradowalne odpowiedniki. I tak w maju pod marką Grill&Fun znajdziemy papierowe tacki wykonane z czystej celulozy, kubki wyprodukowane z celulozy z dodatkiem biodegradowalnego poliaktydu (PLA) i drewniane sztućce. Do produkcji PLA najczęściej wykorzystywana jest kukurydza lub buraki cukrowe. Z poliaktydu produkowane są również słomki do napojów.
Niestety jest jedno „ale”. Opakowania biodegradowalnych produktów nie są takie biodegradowalne. Wykonane z plastiku, powinny zostać wyrzucone do odpowiedniego kontenera na surowce wtórne. Lidl Polska szacuje, że dzięki biodegradowalnym sztućcom, talerzykom itp. wyeliminuje około 140 ton plastiku w tym sezonie. 
Ekologia.pl
Ocena (5.0) Oceń:
Pasaż zakupowy