Wieloryb umierał w męczarniach. W jego brzuchu znaleziono 80 plastikowych torebek

Wtorek 05.06.2018
Grindwal zmarł po połknięciu 80 plastikowych worków. Źródło: www.dmcr.go.th Grindwal zmarł po połknięciu 80 plastikowych worków. Źródło: www.dmcr.go.th

U wybrzeży Tajlandii zmarł młody grindwal. Sekcja zwłok zwierzęcia wykazała, że w jego brzuchu zalegało 80 plastikowych torebek, ważących łącznie ok. 8 kg.


Morski ssak został znaleziony w poniedziałek, 1 czerwca w kanale w południowej prowincji Songkhla, w pobliżu granicy z Malezją. Weterynarze przez 5 dni walczyli o jego życie. Wieloryb wypluł pięć plastikowych torebek, a później zmarł, poinformował na swojej stronie internetowej Departament Zasobów Morskich i Nabrzeżnych w Tajlandii.

Po śmierci zwierzęcia została wykonana autopsja, który wykazała, że w żołądku wieloryba znajdowało się 80 foliówek i innych odpadów. Cały plastik znaleziony w brzuchu grindwala ważył 8 kilogramów.

„Te plastikowe śmieci sprawiły, że wieloryb zachorował i nie był w stanie jeść” – powiedział szef resortu tajskiej gospodarki wodnej, Jatuporn Buruspat. Prawdopodobnie grindwal pomylił plastikowe odpady z pokarmem.

Zanieczyszczenie mórz i oceanów plastikowymi odpadami to poważny problem. W skali globalnej osiem milionów ton plastiku – butelek, opakowań i innych śmieci – jest co roku wyrzucanych do oceanu. Rocznie, co najmniej 300 zwierząt morskich, w tym wielorybów, żółwi morskich i delfinów, umiera w tajlandzkich wodach po spożyciu plastiku – informuje AFP.

Ekologia.pl


wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy