Wymień odpady na świąteczne drzewko

Poniedziałek 04.12.2017
pixabay.com pixabay.com

Każdy, kto ma w domu niepotrzebny, popsuty lub po prostu nieprzydatny sprzęt, może za niego otrzymać choinkę. W sobotę, 9 grudnia warszawiacy, którzy odwiedzą w godz. 10.00 – 14.00 stacjonarne Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, w zamian za odpady dostaną w prezencie świąteczne drzewka!Mieszkańcy, którzy chcą otrzymać choinki mogą przyjść do dwóch stołecznych Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych ‒ przy ul. Zawodzie 16 na Mokotowie oraz przy ul. Płytowej 1 na Białołęce. Tam, w zamian za odpady, rozdawane będą średnie i większe drzewka w doniczkach. Czy każdy będzie mógł otrzymać choinkę?

Za odpady będą naliczane kupony. Ilość kuponów zależeć będzie od wielkości i ilości przyniesionych odpadów, w tym zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, baterii, szkła opakowaniowego, papieru, odpadów segregowanych suchych. I tak na przykład za 3 sztuki małego sprzętu (np. suszarka, mikser, telefon) ‒ można otrzymać 1 kupon. A za 1 duży sprzęt (np. lodówka, pralka) – 2 kupony.
By otrzymać 1 choinkę w doniczce o wysokości od 60 cm do 100 cm, wystarczą dwa kupony. Na większe drzewko ‒ o wysokości od 100 cm do 140 cm ‒ potrzeba już 3 kuponów.

świąteczna wymiana, to również dobra okazja do włączenia się w akcję charytatywną. Dochód z akcji przeznaczony zostanie na doposażenie pracowni komputerowej dla seniorów z Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.
Źródło: http://www.um.warszawa.pl/
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy