Środa 09.09.2020

Zakaz hodowli zwierząt futerkowych i ograniczenie uboju rytualnego. PiS staje po stronie zwierząt?

Zakaz hodowli zwierząt futerkowych, ograniczenie uboju rytualnego, dokładniejsze kontrole schronisk czy zakaz trzymania zwierzą na krótkiej uwięzi ‒ to tylko niektóre ze zmian, jakie wprowadza projekt ustawy o ochronie zwierząt, który został przygotowany przez Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości.fot. shutterstockfot. shutterstock

We wtorek, 8 września br. na konferencji prasowej Michał Moskal razem z Prezesem Prawa i Sprawiedliwości, Jarosławem Kaczyńskim, wydał oświadczenie o tym, że gotowy jest projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt!

Szczegóły projektu, który otrzymał miano „Piątki dla zwierząt” przedstawił szef Forum Młodych PiS Michał Moskal.

W nowelizacji znajdziemy m. in. zakaz hodowli zwierząt futerkowych, zakaz trzymania zwierząt na krótkiej uwięzi, zakaz stosowania kolczatek, częstsze kontrole schronisk, większe kompetencje dla organizacji społecznych i ograniczenia w uboju rytualnym.
Szef Prawa i Sprawiedliwości podkreślił, że liczy na to, że inne partie opowiedzą się za zmianami. „W Polsce trzeba wprowadzić zupełnie nowy porządek prawny jeśli chodzi i ochronę zwierząt. (…) My liczymy tu także na poparcie ponadpartyjne, bo to nie jest kwestia polityczna”
Ekologia.pl (JS)
Ocena (5.0) Oceń:
Pasaż zakupowy