Szkolny kurnik pokaże uczniom co to empatia?
Ekologia.pl Wiadomości Wpływ człowieka na środowisko Szkolny kurnik pokaże uczniom co to empatia?

Szkolny kurnik pokaże uczniom co to empatia?

Fot. Grupa Szkół Łódzkiego Stowarzyszenia Pro Europa
Fot. Grupa Szkół Łódzkiego Stowarzyszenia Pro Europa

Łódzka szkoła Pro Europa przygarnęła sześć niosek uratowanych z przemysłowej hodowli i stworzyła dla nich kurnik. „Wszystko po to, by dzieci miały kontakt z wiejskimi zwierzętami.” – przekonuje pomysłodawczyni kurnika, Małgorzata Kozak.

Łódzkie kury wcześniej mieszkały w ogromnej hali, gdzie na każdą z nich przypadała powierzchnia niecałych dwóch kartek A4. Teraz nioski mogą swobodnie spacerować po kurniku, grzebać w ziemi i skubać trawkę.

Szkolny kurnik, to wspólne przedsięwzięcie Grupy Szkół Łódzkiego Stowarzyszenia Pro Europa i fundacji Viva! Ma na celu uwrażliwienie wychowanków na realia chowu przemysłowego zwierząt oraz wzbudzenie i rozwijanie w uczniach empatii.

Uratowane kury zamieszkają w nim dożywotnio, a dzieci i młodzież ze szkoły nadadzą im imiona, będą je adoptować wirtualnie i przynosić kurze smakołyki.

Grupa Szkół Łódzkiego Stowarzyszenia Pro Europa
Źródło: Grupa Szkół Łódzkiego Stowarzyszenia Pro Europa, Fundacja Viva!, https://wyborcza.pl/1,75248,17674787,Lodzka_szkola_zbudowala____kurnik__I_uratowala_kury.html

4.7/5 - (9 votes)
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments

Ptaki też istoty żywe, taka akcja pozwoli mlodzieży oswoić się ze zwierzętami, poznać ich obyczaje, nauczy młodych ludzi odpowiedzialności i empatii:)