W przyszłym roku wzrosną opłaty środowiskowe za składowanie odpadów
Ekologia.pl Wiadomości Wpływ człowieka na środowisko W przyszłym roku wzrosną opłaty środowiskowe za składowanie odpadów

W przyszłym roku wzrosną opłaty środowiskowe za składowanie odpadów

Składowanie odpadów
Fot. www.sxc.hu

W przyszłym roku ceny za wywóz śmieci mają wzrosnąć – informuje „Rzeczpospolita”. Jest to związane ze wzrostem opłat środowiskowych za składowanie odpadów, które ma wprowadzić Ministerstwo Środowiska.

Od kilku lat koszt wywozu śmieci ciągle rośnie. W przyszłym roku opłaty za składowanie odpadów komunalnych i posegregowanych mają zostać ujednolicone. Według specjalistów Ministerstwo chce w ten sposób szybko ograniczyć ilość odpadów trafiających na składowiska, do czego zobowiązaliśmy się w traktacie akcesyjnym do Unii Europejskiej. Podwyższenie opłat za składowanie ma zachęcić przedsiębiorców do recyklingu i odzysku odpadów.

Przyszłoroczna podwyżka to nie koniec. Ministerstwo zamierza kontynuować podwyższanie opłat w następnych latach. Jak informuje, za niedopełnienie obowiązków wobec Unii Europejskiej grozi kara nawet 260 tys. euro za każdy dzień niewykonania zobowiązań.

Ekologia.pl na podstawie „Rzeczpospolita”

4.7/5 - (15 votes)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments