JAIME INCER BARQUERO. Biografia sylwetki - Jaime Incer Barquero

Fot. OEA - OAS [CC BY-NC-ND 2.0 ], Flickr.comJaime Incer Barquero, Członek Nicaragua Memory of the World National Committee Fot. OEA - OAS [CC BY-NC-ND 2.0 ], Flickr.com
Doktor Jaime Incer Barquero urodził się w 1934 roku w Boaco/Nikaragua w Ameryce Środkowej. Nagrodzony min. przez Towarzystwo National Geographic i Fundację Howarda G.
Buffetta za wybitne osiągnięcia w dziedzinie ekologii. Założył i prowadzi ruch na rzecz ochrony środowiska w swoim kraju, w obrębie organizacji akademickich, rządowych i pozarządowych. Zainspirował i wykształcił wielu działaczy ekologicznych z Nikaragui i innych krajów Ameryki Środkowej.


„Należy pogodzić Nikaraguę z naturą i położyć kres nieracjonalnemu wykorzystywaniu zasobów naturalnych, aby zapobiec stopniowej zamianie kraju w pustynię”.

Wykształcenie

Jaime Incer Barquero studiował początkowo w Instytucie Pedagogicznym w Managui - stolicy swego kraju. Naukę kontynuował na wydziale farmacji i chemii do roku 1959 na Uniwersytecie w Leon/Nikaragua. Następnie doktoryzował się w zakresie nauk biologicznych na Uniwersytecie w Michigan/USA w 1963 roku.

Jest pierwszym nikaraguańskim biologiem, który powrócił do ojczyzny po ukończeniu studiów w Stanach Zjednoczonych. Z tego względu jak i z powodu wszechstronnych zasług na rzecz kraju, jest jedną z najbardziej szanowanych osób w Nikaragui.

Mombacho Vulcano, Granada Nicaragua. Photo by Keith.--KEITH 19:30, 9 July 2005 (UTC)[CC BY-NC-ND 2.0 ], Wikimedia.org
Ocena (3.8) Oceń:

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Szukaj sylwetki ekologa
>> Zamknij <<
Pasaż zakupowy