PAUL FRANKLIN WATSON. Biografia sylwetki - Paul Franklin Watson

Fot.: Paul Watson Paul Watson Fot.: Witty lama, CC/Wikipedia
Paul Watson, założyciel organizacji Sea Shepherd Conservation Society, urodził się w Toronto, 2. grudnia 1950 roku. Jest to jeden z najbardziej popularnych aktywistów ekologicznych, znanym obrońcą wielorybów.
Wielokrotnie ryzykował życie, by ratować zwierzęta. Jest też jednym z założycieli organizacji ekologicznej Greenpeace.

Mam zaszczyt chronić wieloryby, delfiny , foki i inne stworzenia  żyjące na tej planecie. Są piękne, inteligentne, silne, a  ich duch mnie inspiruje.


Gdy miał 6 lat, wraz z rodziną zamieszkał nad morzem w Nowym Brunszwiku − największej prowincji Kanady położonej nad morzem. Wychował się w wiosce rybackiej. Od zawsze był niepokorny. Lubił zwierzęta i na namawiał kolegów by nie strzelali do ptaków.  Pewnego dnia znalazł bobra uwięzionego w sidłach. Wtedy postanowił, że takie urządzenia będzie niszczył. Robił wszystko, by utrudnić działalność myśliwym polującym na jelenie i od najmłodszych lat ponosił konsekwencje takich działań.

Watson opuścił dom w 1967 roku. W 1968 roku wstąpił do kanadyjskiej straży wybrzeża. Rok później dołączył  do załogi norweskiego transportowca Bris. Potem pływał na szwedzkich, kanadyjskich i brytyjskich statkach. Poznawał morza i oceany świata, a przede wszystkim zasady żeglugi w najtrudniejszych warunkach – podczas tajfunów i w otoczeniu gór lodowych.

Fot. John guano [CC BY-SA 2.0 ], Flickr.com
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Szukaj sylwetki ekologa
>> Zamknij <<
Pasaż zakupowy