KONRAD ZACHARIAS LORENZ. Biografia sylwetki - Konrad Lorenz

Jako współtwórca etologii wykształcił wielu godnych następców, wśród jego studentów był  m.in. Irenäus Eibl-Eibesfeldt - pionier badań w zakresie etologii człowieka.
Lorenz był autorem licznych artykułów naukowych i popularnonaukowych o zachowaniu się ptaków oraz ryb.  Zasłynął także jako autor książek, wśród których międzynarodową sławę przyniosła mu bestselerowa „Tak zwane zło” – traktująca o powstawaniu agresji i jej znaczeniu w życiu zwierząt i ludzi. Do innych słynnych dziel należą z pewnością : „I tak człowiek trafił na psa”, „Regres człowieczeństwa” oraz „Opowiadania o zwierzętach”.

Konrad Lorenz był wykładowcą Uniwersytetu Wiedeńskiego, honorowym profesorem uniwersytetu w Monachium i w Münster, doktorem honoris causa w Leeds (Anglia) i Uniwersytetu im. I. Loyoli w Chicago, doktorem medycyny h.c. uniwersytetu w Bazylei, a także doktorem nauk h.c. uniwersytetów w Yale i w Oksfordzie. Był ponadto członkiem Royal Society w Londynie oraz profesorem wizytującym Fakultetu Nauk na Uniwersytecie Colorado w Denver. Do dziś pozostaje wzorem dla kolejnych pokoleń naukowców, wielu z nich kontynuuje badania które kilkadziesiąt lat temu rozpoczął „pewien austriacki chłopiec w letniej posiadłości w Altenbergu”.
Ekologia.pl

wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Szukaj sylwetki ekologa
>> Zamknij <<
Pasaż zakupowy