RACHEL CARSON. Biografia sylwetki

Fot.: US Fish and Wildlife Service Rachel Carson Źródło: Wikipedia

Rachel Carson urodziła się 27 maja 1907 r. w Springdale (Pensylwania). Zmarła 14 kwietnia 1964 r. w Silver Spring (Maryland). Była amerykańską pisarką i biologiem. Jej literatura zmieniła społeczne postrzeganie przyrody.Jest ironią naszych czasów, że podczas gdy koncentrujemy się na obronie kraju przed działalnością zewnętrznych wrogów, musimy jednocześnie uważać na tych, którzy mogą zniszczyć go od środka (Rachel Carson, 1953).

Wczesne lata

Rachel Carson wychowywała się w małej miejscowości w Pensylwanii. Dorastała na wsi i od najmłodszych lat doświadczała piękna otaczającej rodzinne gospodarstwo przyrody. Dzieciństwo spędziła pośród lasów i potoków, w malowniczych okolicach rzeki Allegheny. Biografowie Rachel Carson zauważają, że miłość do natury została jej zaszczepiona przez matkę.

Natura, z którą Rachel miała kontakt na co dzień, bardzo szybko stała się jej pasją. Pierwszy raz opublikowano tekst jej autorstwa w magazynie dla dzieci – „St. Nicolas Magazine”. Miała wtedy 10 lat. W tym samym czasopiśmie debiutowali m.in. William Faulkner i F. Scott Fitzgerald.

Galeria zdjęć

Fot.: US Fish and Wildlife Service
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Szukaj sylwetki ekologa
>> Zamknij <<
Pasaż zakupowy