Gwiżdżąca tarantula

Ptasznik Selenocosmia crassipes, Robertwhyteus at English Wikipedia [CC BY-SA 3.0 or GFDL], via Wikimedia Commons Ptasznik Selenocosmia crassipes, Robertwhyteus at English Wikipedia [CC BY-SA 3.0 or GFDL], via Wikimedia Commons

Już sam widok tego pająka mrozi krew w żyłach. Ma osiem nóg i jest większy niż ludzka ręka. Kiedy dodamy do tego obrazu dziwne odgłosy, jakie wydaje ptasznik Selenocosmia crassipes, to spotkanie z tym pająkiem może sprawić, że nie zaśniemy w nocy.


Tarantula grzechotnik lub gwiżdżąca tarantula pochodzi ze wschodniego wybrzeża Queensland. To co odróżnia ją od innych pająków to syczące lub grzechoczące odgłosy, które zwierzę wydaje, kiedy jest niepokojone.

„Pająk żyje w środkowym Queensland. Jest to gatunek rzadki, a dźwięk przypominający grzechotanie ma odstraszać potencjalnych drapieżników” – powiedział Nick Volpe, fotograf dzikiej przyrody, któremu udało się nagrać odgłosy wydawane przez tego pająka.

Selenocosmia crassipes
to największa tarantula żyjąca w Australii – długości ciała wynosi od 6 do 9 centymetrów. Gatunek ten jest dość nieśmiały i zwykle nie zapuszcza się daleko od swojej nory. Należy do pająków długowiecznych – samce żyją około 8 lat, z kolei samice są w stanie dożyć nawet lat 30.

Identyfikacja jest stosunkowo prosta, ponieważ ten duży pająk ma zdecydowanie grubsze przednie nogi. Ugryzienie nie jest śmiertelne dla człowieka, ale może powodować dotkliwy ból, obrzęk i wymioty.  Jad tego pająka bez problemu może zabić w przeciągu 30 minut psa lub kota.Ekologia.pl


wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy