The Story of Stuff - opowieść o surowcach naturalnych

The Story of Stuff - szybka, przywołująca mnogą ilość faktów, opowiedziana przy pomocy środków filmowych, "historia" zasobów naturalnych Ziemi. Dotąd obecny w internecie film obejrzało już ponad 4 mln. osób.


W ciągu 20 min. The Story of Stuff  prowadzi widza drogą, jaką pokonują surowce od ich naturalnego stanu aż do zniszczenia zakupionych przez konsumentów produktów.

Cykle ogólnoświatowej gospodarki są wciąż te same: od wydobycia surowców przez produkcję produktów, ich sprzedaż i konsumowanie do naiwnego przekonania, że to, czego nie widać, po prostu nie ma. Kołem zamachowym oczywiście jest konsumpcja.

Film analizuje rzeczywiste koszty wydobycia, produkcji, dystrybucji, konsumpcji i utylizacji. Identyfikuje także moment wejścia zachodniej gospodarki na ścieżkę konsumeryzmu.

Narratorką i scenarzystką filmu jest amerykańska aktywistka Annie Leonard. Ostatnie 10 lat spędziła podróżując po świecie i walcząc z zagrożeniami naturalnego środowiska przez współczesną cywilizację.

Film został wyprodukowany przez Free Range Studios, twórców innych bardzo popularnych internetowych produkcji opartych na filmach takich jak "The Meatrix" i "Grocery Store Wars".

The Story of Stuff


Część I, Wprowadzenie do The Story of StuffCzęść II, Skąd pochodzą surowce i jaki jest koszt ich wydobyciaCzęść III, "Tajniki" produkcjiCzęść IV, O handlu: dlaczego produkty mogą być aż tak tanieCzęść V, Nowa wartość - konsumpcjaCzęść VI, Co się dzieje z tymi wszystkimi śmieciamiCzęść VII, Jakie jest rozwiązanie

ekologia.pl, storyofstuff.com

Galeria zdjęć

Ocena (2.2) Oceń: