Wkrótce w wodach Morza Śródziemnego może być więcej masek niż meduz!

Film nakręcony przez francuską organizację pozarządową na Morzu Śródziemnym pokazuje maski i rękawiczki zaśmiecające dno morskie. Wkrótce w wodach Morza Śródziemnego może być więcej masek niż meduz ! ‒ alarmują ekolodzy.Źródło: youtube.comŹródło: youtube.com

Opération mer propre (Operacja czyste morze) próbuje oczyścić wybrzeże w pobliżu kurortu Antibes na Lazurowym Wybrzeżu. Organizacja jest przerażona skalą problemu, jakim są wszędobylskie śmieci związane z pandemią koronawirusa.  
Grupa twierdzi, że jest to alarm, gdy Europa powoli wychodzi z blokady i ludzie zaczynają odwiedzać plaże w czasie upałów.

Założyciel grupy, Laurent Lombard, który nakręcił podwodny materiał i opublikował go na Facebooku, powiedział: „te maski ‒ których wcześniej nie nosiliśmy, a teraz zużywamy je w hurtowych ilościach, to początki nowego rodzaju zanieczyszczenia ".

Nurkując z Golfe-Juana, niedaleko Antibes, znalazł na dnie morskim pięć jednorazowych masek na twarz i cztery lateksowe rękawiczki, a także zwykłe plastikowe śmieci, takie jak puste butelki.

Poseł z południowej części regionu Alpes-Maritimes, Eric Pauget, przedstawił projekt ustawy, który ma zwiększyć grzywnę za zaśmiecanie miejsc publicznych maskami. Grzywna za wyrzucanie masek czy rękawiczek wynosiłaby 300 € zamiast obecnych 68 €.


Ocena (1.9) Oceń: