Wybór wg alfabetu:
a b c ć d e f g h i j k l ł m n o q p r s ś t u v w x y z ż ź

SŁOWNIK TERMINÓW PRAWNYCH

Ochrona środowiska jest dziedziną ważną i coraz bardziej nagłaśnianą. Towarzyszy nam w tak wielu aspektach życia, że powoli uświadamiamy sobie niezbędność zwrócenia na nią uwagi. Chodzi przede wszystkim o praktyczne zastosowanie wytycznych dotyczących postępowania z przyrodą oraz zrównoważony rozwój technologii.

Każda inwestycja budowlana wiąże się z koniecznością uzyskania pozwoleń, ocen oddziaływania na środowisko, itp. Wszystkie te formalności są dość zawiłe, jednak niezbędne jest ich dopełnienie. Poprzez wytyczanie nakazów i ograniczeń państwo stara się zadbać o największe dobro - środowisko naturalne. Słownik terminów prawnych jest zbiorem podstawowych definicji dotyczących prawa stosowanego w następujących tematach: zwierzęta, środowisko, przyroda, ścieki, odpady, recykling, śmieci. Uwarunkowania prawne to zło konieczne, które w rezultacie sprawia, że wszystkim nam żyje się lepiej, bezpieczniej i bardziej zdrowo. Zanieczyszczenie środowiska jest karalne, wyrzucanie śmieci też - to oczywiste. Jednak jest wiele pojęć, których znaczenia nie powinniśmy lekceważyć, a często nie mamy o nich pojęcia. Z pomocą przychodzi darmowy leksykon prawniczy umieszczony na naszej stronie. Wystarczy wpisać szukane słowo, a w rezultacie otrzymamy listę haseł spokrewnionych z tą frazą. Słownik zbudowany jest w taki sposób, aby maksymalnie uprościć zdobywanie wiedzy. Zastosowane powiązania między definicjami pozwalają przechodzić między umieszczonymi przez nas opisami.

Przykładowo wyszukujemy frazę "ścieki".

Lista wyników wygląda następująco - Wynik wyszukiwania terminu: ścieki odnaleziono:Można rozszerzyć listę wyników korzystając z innych słowników. Wówczas dla hasła ścieki liczba terminów z 4 wzrasta do 12.

Encyklopedia prawna to nie jedyna baza wiedzy. Pozostałe słowniki dostępne w naszym serwisie:

Zachęcamy do skorzystania! Słownik terminów prawniczych z zakresu ekologii i ochrony środowiska pomaga w rozwianiu wielu wątpliwości, jakie mogą wystąpić przy zagłębianiu się w tematykę przyrodniczą.
Pasaż zakupowy