Startuje III edycja akcji
„Rower Pomaga” w Warszawie
We wtorek 14 marca o godz. 11.00 na Placu Zamkowym w Warszawie Fundacja Ekologiczna ARKA organizuje kolejną edycję ogólnopolskiej akcji ROWER POMAGA.
  „OZE WIATR” - zajęcia bezpłatne dla dzieci we Wrocławiu już w weekand
„OZE WIATR” -zajęcia dla dzieci we Wrocławiu
„Wrocław – łączy nas ciepło!” to nie kolejny nudny zielony projekt – o nie! Nie chcemy więcej smogu, dlatego spróbujmy zająć się nim wspólnie! Fundacja OPEN MIND zaprasza dzieci w wieku od 6 do 13 lat do zabawy i wspólnego działania! 11 marca, dzieciaki wybiorą się na bezpłatną wycieczkę i ...
Wybierz się na Noc Sów 2017!
Wybierz się na Noc Sów 2017!
Ptaki Polskie zapraszają 31-go marca na Noc Sów - ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne poświęcone tym tajemniczym ptakom.  To jedyna taka noc w Polsce! Pomysłodawcą i Koordynatorem Ogólnopolskim Nocy Sów jest stowarzyszenie Ptaki Polskie.
Zostań Ogrodnikiem – Gra Miejska na Szlaku Ogrodów Ulrychów
Jak zostać małym Ogrodnikiem?
Fundacja Kulturalne Dzieci WAW PL po raz pierwszy podąży szlakiem ogrodów Ulrychów w Warszawie na terenie Woli. Pomóżcie naszym ogrodnikom wykonać wszystkie zadania na czas tak by wszystko było gotowe przed zimą. Weźcie udział w grze miejskiej, dzięki której poznacie lepiej tereny Ulrychów ...
CLIMATHON: Będą odzyskiwać ulice dla przestrzeni publicznej
Będą odzyskiwać ulice dla przestrzeni publicznej
Zakończył się krakowski 24-godzinny CLIMATHON. W weekend 28-29 października 2016 w międzynarodowym maratonie dotyczącym zmian klimatu brało udział 8 krakowskich zespołów. Zwyciężył projekt dotyczący organizacji przestrzeni publicznej na Kazimierzu, wolnej od samochodów.
Climathon: Kraków zaprasza na 24-godzinny maraton klimatyczny
Kraków zaprasza na 24-godzinny maraton klimatyczny
Climathon jest światowym 24-godzinnym maratonem dotyczącym zmian klimatu, który odbędzie się jednocześnie w 121 największych miastach na całym świecie. Uczestnicy krakowskiej edycji poszukają wspólnie odpowiedzi na pytanie: Jak wzmocnić udział mieszkańców w działaniach na rzecz klimatu?
 Dni Alergii i Nietolerancji Pokarmowej. Czego nie wiesz o alergiach?
Czego jeszcze nie wiesz o alergiach?
Już 21-23 października 2016 r. w Centrum Targowo-Kongresowym PTAK WARSAW EXPO w Nadarzynie odbędzie się najważniejsze wydarzenie w Polsce poświęcone alergii, nietolerancji pokarmowej, a także zdrowemu i ekologicznemu stylowi życia.
Studenci stworzą zielone meble miejskie
Studenci stworzą zielone meble miejskie
Drewno, metal, wiklina, filc, plastik, ziemia i rośliny – z takimi materiałami będą pracować uczestnicy pleneru majsterkowo-ogrodniczego organizowanego w Krakowie w dniach 9-11 września 2016 w ramach projektu „Ogrody w pionie tylko na Poziomie”.
Let's Cycling Recycling!
Let's Cycling Recycling!
Znany ekolog i podróżnik, Dominik Dobrowolski przygotował niezwykły projekt edukacji ekologicznej. Już w sierpniu, rozpocznie się  wyjątkowa wyprawa rowerowa pt. „Cycling Recycling”. Trasa wyprawy liczy ponad 2 tys. km i prowadzi przez kilkadziesiąt miejscowości. Podczas wyprawy ...
Projekt „Odpakowani” dobiegł końca
Projekt „Odpakowani” dobiegł końca
To była spektakularna całoroczna, ogólnopolska akcja, zorganizowana przez  Agencję Wydawniczą AGA PRESS, którą dofinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Pasaż zakupowy