W
W "Centrum z klimatem" o wodzie i Bałtyku
W sobotę 14 marca w warszawskim Centrum Handlowym Reduta odbędzie się kolejny dyżur ekologiczny Fundacji Nasza Ziemia. W ramach akcji "Centrum z Klimatem" w godzinach 13.00-18.00 działacze Fundacji opowiedzą tym razem na temat wody i Bałtyku.
Projekt "Akademia 3R"
Ruszył kolejny projekt w ramach kampanii „Kupuj odpowiedzialnie!” - Akademia 3R. Jego celem jest aktywna edukacja dzieci i młodzieży w wieku 7-16 lat w zakresie odpowiedzialnego postępowania z odpadami.
Nie podgrzewaj atmosfery. W drodze do Kopenhagi - od COP14 do COP15
Nie podgrzewaj atmosfery. W drodze do Kopenhagi - od COP14 do COP15
Pod takim hasłem wystartował projekt edukacyjny Ośrodka Działań Ekologicznych "Źródła". Jego głównym celem jest nadanie problemowi ocieplenia klimatu właściwej rangi w odbiorze społecznym, uświadomienie osobistej odpowiedzialności każdego z nas oraz ukazanie możliwości indywidualnych działań na ...
Dzień Marnowania Energii
Dzień Marnowania Energii
Z okazji Dnia Marnowania Energii obchodzonego 1 kwietnia, brytyjska organizacja Together po raz drugi prowadzi kampanię pod hasłem "It's easy to waste energy!", prezentując w roli ambasadora akcji antyekologicznego bohatera Dana Powera. Poprzez ukazanie jego nieodpowiedzialnych zachowań, kampania ...
Marzec miesiącem sterylizacji zwierząt
Marzec miesiącem sterylizacji zwierząt
Tysiące zwierząt niechcianych, nowonarodzonych, corocznie poddawanych jest eutanazji, wyrzucanych w workach, kartonach do śmietników, w lesie, czy też humanitarnie przynoszone są do przepełnionych schronisk. Można temu zapobiec nie rozmnażając bezmyślnie naszych pupili. Stowarzyszenie Obrońców ...
Międzynarodowy Dzień Ptaków z Fundacją Nasza Ziemia
Międzynarodowy Dzień Ptaków z Fundacją Nasza Ziemia
W najbliższą sobotę, 4 kwietnia, w godzinach 13.00-18.00, w warszawskim Centrum Handlowym "Reduta" odbędzie się ósmy już ekologiczny dyżur Fundacji Nasza Ziemia. Tym razem spotkanie poświęcone będzie obchodzonemu w kwietniu Międzynarodowemu Dniu Ptaków.
Żywiec bez czadu!
Żywiec bez czadu!
Żywiecka Fundacja Rozwoju, Fundacja Ekologiczna Arka oraz Burmistrz Miasta Żywca zapraszają 2 kwietnia 2009 roku o godzinie 12.00 na wydarzenie artystyczne pt. "Żywiec bez czadu!"
Krocząca głodówka dla Polski wolnej od GMO
Krocząca głodówka dla Polski wolnej od GMO
Danuta Pilarska, przewodnicząca Związku Rolników Ekologicznych im. Św. Franciszka "SerceEKOziemi" włączyła się do akcji obywatelskiej "Krocząca głodówka dla Polski wolnej od GMO".
Akcja obywatelska
Akcja obywatelska "Klimatyczna Łódź"
Klub Przyjaciół Ziemi, Grupa Lokalna Greenpeace i Klub-Galeria LUKA zapraszają na "KLIMATYCZNĄ ŁÓDŹ" czyli ekologiczną akcję obywatelską, a w niej: pokaz filmów, możliwość własnoręcznego ozdobienia eko-toreb, koncert zespołu PaliSie! Spotkanie jest szansą na podniesienie świadomości na temat ...
Możesz zaprotestować przeciw GMO
Możesz zaprotestować przeciw GMO
W całości publikujemy informację przesłaną nam przez dr Dorotę Urbanowską z INTERNATIONAL COALITION TO PROTECT THE POLISH COUNTRYSIDE - MIĘDZYNARODOWA KOALICJA DLA OCHRONY POLSKIEJ WSI. 
Pasaż zakupowy