Climathon startuje w Krakowie

Wtorek 24.10.2017
climathon fot. fundacja Aeris Futuro

200 miast na świecie, 24 godziny kreatywnej pracy, gorące dyskusje, łączenia na żywo – tak będzie wyglądać kolejna edycja Climathonu w Krakowie. Projekt startuje 27 października w Ambasadzie Krakowian o godzinie 13:00.Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest – Energia dla klimatu.  Wszyscy uczestnicy będą mieli za zadanie zaprojektować  rozwiązanie promujące ochronę klimatu w Krakowie, zwiększające zaangażowanie społeczeństwa.
Projekty powinny uwzględniać źródła oraz informacje Urzędu Miasta Krakowa, stawiać na działania promocyjne, informacyjne oraz edukacyjne związane z ograniczeniem emisji gazów cieplarnianych, wzrostem efektywności energetycznej oraz wykorzystaniem energii odnawialnej. Każdy projekt powinien też uwzględnić budżet na realizację – do 30 tysięcy złotych.
Nad pracami zespołów czuwać będą doradcy, eksperci oraz mentorzy. Planowane są również łączenia na żywo z innymi miastami świata. Projekty zostaną ocenione przez jury. Najlepszy  ma szansę zostać wdrożony przez Urząd Miasta Krakowa.
Fundacja Aeris Futuro wspólnie z jednym z partnerów przygotowała specjalną nagrodę dla wszystkich uczestników – wyjazd do Centrum Zrównoważonego Rozwoju i Poszanowania Energii WGGiOŚ AGH w Miękinii.
Na uczestników czeka też wiele atrakcji - catering od lokalnych wytwórców, zajęcia z jogi i wiele innych niespodzianek.
Inicjatorem międzynarodowego przedsięwzięcia jest unijna organizacja Climate-KIC. W Polsce Climathon po raz pierwszy zorganizowany był w 2015 roku we Wrocławiu. W tym roku weźmie w nim udział 200 miast na świecie, w Polsce będą to Warszawa i Kraków.

Organizatorami Climathonu są: Urząd Miasta Krakowa, Fundacja Aeris Futuro
Partnerami: Climate-KIC, Koalicja Klimatyczna,  Miękinia - Małopolskie Centrum Odnawialnych Źródeł i Poszanowania Energii, Ambasada Krakowia. Zapraszamy do udziału wszystkich, którym bliski jest zrównoważony rozwój miasta Krakowa.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.
Rejestracja do 25 października przez formularz:climathon 2017
Więcej informacji: www.zielonewydarzenia.pl
Portal Ekologia.pl jest patronem medialnym wydarzenia.
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy