Poniedziałek 21.11.2022

Czy istnieje tania i dobra karma dla psa?

Często ulegamy błędnemu przekonaniu, że im wyższa cena produktu, tym wyższa jakość, ją się on cechuje. Choć często producenci oszczędzają na wytwarzaniu danych karm, opierając ich skład na zbędnych wypełniaczach, można równie znaleźć produkty, które stanowią pożywienie wysokiej jakości. Jak więc odróżnić śmieciowe jedzenie od dobrej i taniej karmy dla psa?piesekfot. Jaromir Chalabala/shutterstock

Najlepsza sucha karma dla psa – czym się cechuje?


Według wszelkich źródeł informujących nas o tym, jakimi cechami powinna odznaczać się najlepsza karma dla psa- forum, rankingów czy specjalistycznych artykułów- wśród takich właściwości wyróżnia się kilka ważnych aspektów. Przede wszystkim, dobra sucha karma dla psa jest pożywieniem, które spełnia zapotrzebowanie energetyczne oraz dietetyczne indywidualnego osobnika. Takie zapotrzebowanie będzie się różnić, w zależność od wieku zwierzęcia, poziomu jego aktywności, stanu fizycznego, przewlekłych chorób, rozmiarów oraz rasy.

Ogólną zasadą, którą powinniśmy się kierować przy rozważaniach na temat tego, jaka jest najlepsza karma dla psa, jest fakt, iż psy- jako mięsożercy- powinni opierać swoją dietę na jak najwyższej zawartości wysokojakościowego białka pochodzenia zwierzęcego. Takie białko powinno być więc pozyskiwane z mięsa w “czystej postaci”, a nie jedynie podrobów. Ponadto, polecane karmy dla psów cechują się składem bogatym w witaminy oraz substancje mineralne. Zazwyczaj źródłem takich elementów są owoce, warzywa oraz dodatek odpowiednich suplementów.

Najlepsza karma dla psa będącego przedstawicielem dużej lub ogromnej rasy powinna również zawierać substancje chondroprotekcyjne, takie jak chondroityna lub glukozamina. Suki w ciąży lub w okresie laktacji powinny być karmione pożywieniem o zwiększonej kaloryczności. Psi alergicy z kolei, wymagają żywienia o specjalnym składzie- zastanawiając się, jaką karmę dla psa alergika wybrać, powinniśmy przede wszystkim zidentyfikować uczulający zwierzę składnik.

Dobra karma dla psa – czego unikać?


Dostępne na rynku produkty możemy porównać dzięki zestawieniu- specjalnie opracowanym w celu oceny, jaka jest najlepsza karma dla psa- rankingowi. Możemy również posłużyć się dostępnymi w dużych ilościach artykułami oraz opracowaniami z zakresu psiej dietetyki. Każde wymienione źródło w obrębie produktów, które uważa za dobrą suchą karmę dla psa - https://rankingkarm.pl/ranking-karmy-dla-psa/, psi dietetyk czy zwierzęcy ekspert- nie uwzględni karm zbożowych oraz zawierających sztuczne składniki w dużej ilości. Do takich substancji zaliczamy niepotrzebne wypełniacze - na przykład kukurydzę lub soję, konserwanty, barwniki, aromaty oraz inne zbędne chemikalia o zerowej wartości odżywczej. Ranking suchych karm dla psa umieszcza również na wysokich pozycjach te produkty, które zawierają wysoką zawartość mięsa. Te o niższym procentowym składzie zwierzęcego białka, zwykle plasują się na niższych pozycjach lub nie są uwzględniane w ogóle.

Podsumowując, tania karma dla psa jest produktem jak najbardziej możliwym do znalezienia i zakupienia! Jeżeli nie czujemy się na tyle pewnie, aby stwierdzić który produkt cechuje się zarówno dostępną ceną, jak i wysoką jakością, warto posilić się pomocą w postaci rankingu karm dla psów.

art. sponsorowany
Ocena (5.0) Oceń: