Piątek 10.04.2015

Dzieci piszą „Listy do Ziemi”

Dzieci piszą „Listy do Ziemi”. Listy te mają trafić w ręce dorosłych. Chcą w ten sposób nakłonić ich do działań proekologicznych. Wszystko to w ramach inicjatywy zorganizowanej przez Fundację Ekologiczną Arka.We wtorek 14 kwietnia o godz. 11.00 na Placu Zamkowy w Warszawie Fundacja Ekologiczna ARKA wspólnie z ponad 100 uczniów z warszawskich szkół inauguruje trzecią edycję ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Listy dla Ziemi”. W tym roku w akcji weźmie udział około 300 tys. dzieci i młodzieży.

Happening „Ziemia w naszych rękach” z aktorami na szczudłach i wielką kulą ziemską, występ orkiestry recyklingowej (muzyka z odpadów), układanie gigantycznych puzzli ekologicznych oraz gry i warsztaty przestrzenne. – takie atrakcje czekają na nas podczas tegorocznej akcji inauguracyjnej. Na placu powstanie również „wirtualna strefa ekologiczna”, w której uczniowie będą mogli korzystać z aplikacji i gier komputerowych.

Jednak najważniejszym elementem akcji jest pisanie przez młodych ludzi „listów do Ziemi”, których adresatami są dorośli. − W  kwietniu ponad 300 tys. młodych ludzi napisze ekologiczne listy do dorosłych. Cieszymy się, ponieważ już do tej pory zgłosiło się ponad 250 samorządów oraz ponad 3 tys. szkół i przedszkoli! – mówi Wojciech Owczarz, pomysłodawca akcji i prezes Fundacji Ekologicznej ARKA.

− Po napisaniu listów dzieci przekazują je dorosłym (rodzicom, dziadkom) i razem podejmują się prostych działań ekologicznych, których opisy przesyłają do fundacji. W ten sposób dzieci edukują dorosłych, a akcja dociera do kolejnych uczestników – wyjaśnia Wojciech Owczarz.

W tym roku list można napisać także w formie cyfrowej dzięki aplikacji na stronie www.listydlaziemi.pl
Ocena (0) Oceń: