Czwartek 17.03.2022

Eko-projekt licealistek z Krakowa

Dwie ambitne uczennice XXVII LO w Krakowie - Patrycja Grzywa i Julia Kruszyna prowadzą ekologiczny projekt społeczny “invECO” w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii. Ich celem jest uświadomienie młodych ludzi o problemach ekologicznych dzisiejszego świata, w tym także, jak człowiek wpływa na zmiany środowiskowe oraz jak i dlaczego warto się tym zainteresować i działać!invecozdjęcie: materiały prasowe
Dlaczego prowadzą projekt?

Dziewczyny powtarzają, że robią to, ponieważ kochają planetę. Kochają życie. Boli ich, gdy widzą ludzi i młodzież i starszych, którzy bez zastanowienia niszczą, czy zaśmiecają Ziemię. Dlaczego? Właśnie takie pytanie sobie zadały i zaczęły prowadzić projekt. Niewiedza ludzi może być przyczyną, więc zamierzają w ciekawy sposób przedstawiać ekologiczne tematy i pokazać, że działanie nie jest trudne, a satysfakcja ogromna!
Jak się zaczęła ich działalność?

Projekt invECO jest organizowany w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii. Dziewczyny powiedziały nam, że dowiedziały się o niej dzięki jednemu z uczestników. Olimpiada polega właśnie na stworzeniu projektu społecznego w praktyce przy pomocy innych, którzy taki projekt już zrobili. Dzięki niemu możemy nauczyć się praktycznych umiejętności i otrzymać certyfikaty, które przydadzą nam się w przyszłości.

Co robią dziewczyny w ramach projektu?

Działają na wielu płaszczyznach i organizują różne wydarzenia!
Warsztaty na temat marnowania żywności i diety planetarnej w restauracji Manoa, wykłady o zanieczyszczeniu wód dla podstawówek czy kiermasz ciast na fundację charytatywną to tylko kilka z ich działań. Współpracują z takimi markami, jak Take!Cup, Otwarte Klatki, Many Mornings, czy Ansin.

Co dla was przygotowują?

Już 19.03 (sobota) organizują darmowe wydarzenie w galerii Park Handlowy Zakopianka w Krakowie na temat zero waste. Zapraszają ludzi w każdym wieku.
Czekają na was:
●    Darmowe malowanie eko toreb
●    Ciekawe quizy
●    Konkursy z nagrodami
●    Zbiórka na fundację Otwarte Klatki
Event jest organizowany w godzinach 13.00 - 16.00.

Oprócz wydarzeń na żywo, podtrzymują kontakt ze swoimi obserwatorami na instagramie i facebooku, dlatego regularnie pojawiają się tam posty i relacje. Na ich social mediach czekają na was także rozdania i więcej informacji o dalszych działaniach projektu, np. wizycie w radiu.

Więcej informacji:
www.instagram.com/_inveco/
www.facebook.com/inveco.zwzt/


Trwa także zbiórka poprzez Allegro Lokalnie, gdzie są dostępne koszulki invECO!
https://allegrolokalnie.pl/zbiorka/projekt-spoleczny-inveco-2


źródło: materiały prasowe
Ocena (4.8) Oceń: