Wtorek 06.04.2021

EKOstudent - Największy studencki festiwal EKO w Polsce!

Zapraszamy na najbardziej rozpoznawalne wydarzenie propagujące ekologię i zdrowy tryb życia, organizowane przez Zrzeszenie Studentów Polskich Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Będzie to już XV edycja projektu. Organizatorzy wydarzenia będą zachęcać wszystkich odbiorców do zdrowego trybu życia, opierającego się o racjonalne odżywianie, aktywność fizyczną, naturalną pielęgnację ciała oraz proekologiczne działania w biznesie.EKOstudent

Tegoroczna edycja podzielona jest na trzy wyjątkowe dni tematyczne: Beauty, Business, Balance. Zachęcamy do wzięcia udziału w każdym z nich. Dla uczestników przewidziane są konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.
Pierwszy dzień festiwalu poświęcony zostanie  strefie beauty. Harmonogram prelekcji:
 • 14:00 – „Pielęgnacja olejami i tajniki masażu z Natur Lov SPA” Dzięki Natur Lov SPA dowiemy się jak rozpocząć swoją przygodę z olejami i masażami we własnych domach.
 • 16:00 – „Jak rozpocząć naturalną pielęgnację i czy zero waste w branży beauty istnieje?” Wywiadu udzielą nam założycielki Natu Handmade, odpowiedzą między innymi na pytanie czy możliwe jest jednoczesne stosowanie wyłącznie naturalnych kosmetyków i zachowanie promienistej cery.
 • 18:00 – „Dieta wegańska. Czyli, jak zadbać o piękno od wewnątrz?” Prelekcję poprowadzi Pani Aleksandra Łabus, przedstawicielka Vegetitian.
 • 19:00 – „Jak kompleksowo zadbać o skórę twarzy? Kosmetyki + automasaż” O Poprawnym wykonaniu automasażu twarzy przy użyciu odpowiednich kosmetyków opowiedzą nam: kosmetolożka Marta Ryszewska oraz fizjoterapeutka Joanna Jabłonowska-Łoń z Clochee.

Drugi dzień (20.04) poświęcony będzie ekologicznym biznesom. Webinary będą zaczynały się kolejno:
 • 14:00 – „Biznes z pasji tworzenia i miłości do natury” Magdalena Beyer opowie o swojej marce kosmetycznej Fridge by yDe.
 • 16:00 – „Jak założyć markę modową zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju?” Prelekcję poprowadzi dla nas Bartosz Ladre, założyciel Elementy wear – pierwszej transparentnej marki na polskim rynku.
 • 17:00 – „Dlaczego #juzwszystkomam?” Rolę marketingu transparentnego i odpowiedzialnego społecznie w biznesie przedstawi nam Anna Domin z Szeptszum.
 • 20:00 – „Dlaczego produkty z drugiej ręki to przyszłość świata mody?” Poznaj szczegóły powstawania oraz działalności największej w Polsce platformy odsprzedażowej produkty luksusowe - PyskatyZamsz.

Środa 21.04, to dzień, w którym dowiecie się jak odnaleźć balans w swoim życiu, jak skutecznie dbać o naszą planetę oraz będziecie mieli okazję poznać nowe możliwości samorozwoju. Harmonogram dnia:
 • 14:00 – „Dlaczego to ostatni moment aby zacząć oszczędzać wodę?” O regulacji rzek, zagrożeniu suszą i co o tym myślą ryby opowie specjalistka ds. ekosystemów wodnych WWF Polska – Alicja Pawelec.
 • 17:00 – „Zrób to sam! – warsztat z robienia świeczek sojowych.” Dla miłośników pięknych zapachów poprowadzi Dominika Wawelska z Szklanyskładzik.
 • 18:00 –„Jak poruszać się w gąszczu sklepowych regałów i jakie certyfikaty są godne uwagi?” Prelekcję poprowadzi Pani Żaneta Geltz z hipoalergiczni.pl
 • 19:00 –„W życiu przede wszystkim chodzi o balans” Zajęcia z pilatesu poprowadzone przez Igę Majewską pomogą wam odnaleźć balans i trochę się zrelaksować.

Tegoroczni partnerzy EKOstudenta: Lirene, Clochee, Fridge by yDe, Elementy Wear, Szeptszum, PyskatyZamsz, WWF Polska, Szklanyskładzik, hipoalergiczni.pl, Ecobody Lavera, Plantwear, nożyczki.art, Warsaw Pilates, Klimeko, Yope, Fairma, Vegetitian, Pharmaceris, Natu Handmade, Fritz-Kola, Natur Lov SPA, Vianek, Schowaj Rzeczy, REMONDIS oraz Jadar.

Więcej informacji na stronie: https://www.facebook.com/ekostudent/?ref=page_internal
Ocena (2.5) Oceń: