Środa 26.01.2022

Kanadyjski pianista Bruce Liu włączył się w "szklaną akcję" dla WOŚP

Podczas zbliżającego się 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do wspólnego grania przyłączy się kanadyjski pianista Bruce (Xiaoyu) Liu, laureat pierwszej nagrody XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.bruce liuzdjęcie: materiały prasowe

Podpisał się on wraz z Jurkiem Owsiakiem na szklanym słoju Friends of Glass Polska oraz na afiszu  i książeczce programowej koncertu, który dał 30 października 2021 roku w Filharmonii Poznańskiej. Dla zwycięzcy licytacji artysta napisał specjalnie dedykowany dlań list. Wszystko zostało umieszczone jako „Wiadomość w słoju” na licytacji WOŚP.

W ubiegłym roku aukcja „Wiadomość w słoju” od Igi Świątek oraz samego Jurka Owsiaka, cieszyła się dużą popularnością i ustanowiła rekord. W tym roku organizacja  Friends of Glass Polska, wraz z Filharmonią Poznańską, zaprosiło do wspólnego grania Bruce’a Liu. Zdobył on uznanie i sympatię nie tylko jury Konkursu Chopinowskiego, ale też wszystkich słuchaczy i widzów, którzy w roku ubiegłym śledzili rywalizację pianistów.

Podpisy Bruce’a Liu oraz Jurka Owsiaka widnieją na jedynym tego rodzaju na świecie szklanym słoju o pojemności 4,25 litra ze specjalnie wygrawerowanym logo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W środku, znajdują się: podpisane przez Bruce’a Liu  książeczka programowa i afisz poznańskiego koncertu oraz specjalny list do zwycięzcy licytacji z wyjątkową dedykacją, osobiście napisaną przez laureata XVIII Konkursu Chopinowskiego. Całość tworzy „Wiadomość w słoju”, którą można wylicytować na aukcji pod tym linkiem:  
https://allegro.pl/oferta/pianista-bruce-liu-sle-wiadomosc-w-sloju-dla-wosp-11744935276

Cieszę się bardzo, że po raz kolejny szklana „Wiadomość w słoju” jest wysyłana w świat, a w tym roku gra z nami nie tylko wyjątkowy pianista, ale też człowiek – Bruce Liu,  pomagając w zakupie sprzętu dla okulistyki dziecięcej – mówi Jurek Owsiak.

Bruce Liu to nie tylko fantastycznie utalentowany pianista, ale także bardzo wrażliwa osoba. O Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy usłyszał po raz pierwszy w Filharmonii Poznańskiej i nie ukrywał zdumienia, że taka akcja trwa od trzech dziesięcioleci i co roku zatacza tak szerokie kręgi. Był zachwycony, że mógł się do niej dołączyć – przekazał Wojciech Nentwig, dyrektor Filharmonii Poznańskiej.

Licytacja będzie trwać do 4-go lutego do godziny 18.27, a cały dochód przeznaczony jest na tegoroczny cel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, którym jest zakup sprzętu w celu zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.


źródło: materiały prasowe
Ocena (3.0) Oceń: