Konstruujemy wiatraki, czyli OZE Wiatr – warsztaty dla dzieci

Środa 12.07.2017
oze
Konstruujemy wiatraki, czyli OZE Wiatr – konstruowanie!
19-21 lipca w zabytkowej Zajezdni Dąbie

„Wrocław – łączy nas ciepło!” to nie kolejny nudny zielony projekt – o nie! Żonglujemy ekologicznymi aspektami, aby dzieciaki wyniosły z warsztatów jak najwięcej wiedzy i doświadczenia, a to wszystko poprzez wspaniałą zabawę. Już po raz kolejny Fundacja OPEN MIND zaprasza dzieci w wieku od 7 do 13 lat do wspólnego eko-działania. Między 19 a 21 lipca organizujemy cykl warsztatów w wyjątkowym miejscu, jakim jest zabytkowa Zajezdnia Dąbie, których tematem przewodnim będą odnawialne źródła energii.

Zespół młodych naukowców Space is more, którego celem jest popularyzacja nauki opowie dzieciakom jak ważną rolę odgrywają nowoczesne technologie w ekologii. Pokażą i nauczą przez zabawę między innymi jak działają elektrownie wiatrowe by wykorzystać zdobytą wiedzę do skonstruowania wiatraków własnoręcznie.

Nie chcemy żyć w betonowym mieście pełnym zanieczyszczeń, dlatego na późniejszych zajęciach porozmawiamy o nowoczesnych technologiach, które pozwalają na ekologiczne budowanie oraz sprawdzimy gdzie w Polsce wykorzystuje się te technologie - przekonują organizatorzy.

Lipcowe zajęcia poprowadzi wyróżniony przez Fundację Uniwersytetu Dzieci, jako prowadzący roku, współtwórca projektów w ramach najbardziej prestiżowych międzynarodowych konkursów kosmicznych – Szymon Gryś, a cały cykl odbędzie się na terenie zabytkowej Zajezdni Dąbie we Wrocławiu w ramach projektu „Czasoprzestrzeń”, przy współpracy z Fundacją Manus, działającej przy Politechnice Wrocławskiej.

Informacje o projekcie i zapisy: www.krzywykomin.pl i www.wroclawlaczynascieplo.pl
Zaglądajcie na profil FB/Wrocław Łączy Nas Ciepło i łapcie najnowsze eko-informacje oraz ciepłe niespodzianki!
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy