Czwartek 17.11.2022

Miód na prezent – słodki podarunek

Szukając uniwersalnego prezentu na święta czy urodziny dla bliskiej lub mniej znanej nam osoby, z reguły kupuje się jedną z kilku względnie bezpiecznych pozycji: skarpety, alkohol, czekoladki czy zestaw pachnących mydeł. Co jeśli jednak uznasz iż kupowanie bielizny jest niestosowne, solenizant może być niepijący lub nielubujący się w niezdrowych słodyczach, a kupowanie nieznajomemu środków higieny osobistej to przesada? W takim wypadku, miód na prezent może przyjść nam z prawdziwą odsieczą.miódfot. Id-art/shutterstock

Dlaczego miód na prezent miałby być dobrym pomysłem?


•    Mnogość wyboru miodu na prezent - istnieje wiele gatunków miodu, które różnią się wyglądem, smakiem, konsystencją i klarownością. Wynika to przede wszystkim z jakich roślin czy spadzi powstał konkretny pożytek i w jakiej porze roku kupimy słodycz. Nawet jeśli solenizant ma w domu miód wielokwiatowy, to i tak możesz zaskoczyć go podarunkiem z miodu nawłociowego.
•    Miód praktycznie nigdy nie straci terminu ważności - chociaż na słojach z miodem z reguły widnieje etykieta "spożyć najpóźniej do…" to istnieje tam ona z reguły wyłącznie z powodu wymogów prawnych. Miód nie zepsuje się przez całe lata, a co najwyżej ulegnie krystalizacji co jest zupełnie naturalnym procesem. W starożytnych piramidach znaleziono naczynia z miodem, który dalej był zdatny do użycia. Dzięki temu osoba obdarowana miodem na prezent nie będzie odczuwała presji, że musi szybko wykorzystać prezent jak ma to miejsce w przypadku paczki ciastek, lecz na spokojnie może się nim nacieszyć później.
•    Miód na prezent wygląda estetycznie - słoik miodu łatwo przyozdobić wstążką czy lnianą chusteczką na nakrętce ale dobrze prezentuje się nawet w zwykłej papierowej torbie. Jeśli etykieta twoim zdaniem jest zbyt jaskrawa, możesz ją zdjąć i zamiast tego nakleić kartkę z własnymi życzeniami dla jubilata.

Czy miód na prezent może być dla kogoś niestosowny?


Z reguły nie jesteśmy tego w stanie przewidzieć, zwłaszcza jeśli nie znamy dobrze osoby, dla której chcemy sprawić podarunek. Zawsze powinniśmy mieć z tyłu głowy, że miód, jak każdy inny pokarm, może wywoływać alergie. Ponadto jeśli mamy podejrzenie, że solenizant jest weganinem - w takim wypadku nie wykorzysta prezentu pochodzenia zwierzęcego. Nietrafiony prezent w przypadku miodu nie oznacza jednak katastrofy, ponieważ ze względu na praktycznie nieograniczony termin ważności, obdarowana osoba może przekazać miód komuś innemu przy kolejnej okazji na zasadzie "podaj dalej".

Gdzie kupić miód na prezent?


Przede wszystkim należy zaznaczyć, że naturalny miód zawsze na początku miodobrania jest płynny i klarowny jednak po kilku lub kilkunastu tygodniach ulegnie krystalizacji. Jest to całkowicie normalne i świadczy o tym, że pochodzi wyłącznie od pszczół które żywiły się prawdziwym nektarem kwiatowym. W przypadku dokarmiania owadów cukrem, miód nigdy nie ulegnie krystalizacji, co niektórym ludziom może odpowiadać, jednak niewiele różni się od kupienia zwykłego białego cukru. Jeśli chcemy sprezentować komuś taki podarunek, powinniśmy dopilnować, żeby ofiarowany miód na prezent był naturalny. Można znaleźć go w zwykłym sklepie spożywczym, na targach że zdrowa żywnością, w sklepach ekologicznych, na targach, odpustach  i jarmarkach sezonowych, lub bezpośrednio od pszczelarza. Poza standardowymi miodami możemy również poszukać mieszanek miodu z owocami np. malinami, lub przyprawami takimi jak cynamon, wanilia, kardamon. Są one trudniej dostępne jednak przy odrobinie szczęścia można napotkać je na jarmarkach lub zamówić przez internet. Najlepszy miód na prezent znajdziesz na https://pasiekisadowskich.pl/kategoria/zestawy-miodow.


art.sponsorowany
Ocena (5.0) Oceń: