Środa 24.03.2021

Najnowszy numer SALAMANDRY już dostępny!

Obecny numer jest w dużej mierze poświęcony bezkręgowcom. Tym lepiej znanym (choć niekoniecznie przez nas kochanym) jak owady żywiące się krwią zwierząt stałocieplnych (a więc czasami również naszą), a także tym bardziej tajemniczym, zwykle przez nas niedostrzeganym ze względu na mikroskopijne rozmiary albo mniejszą dostępność miejsc, w których żyją. Najmniejsze z opisywanych w numerze – skoczogonki – zagościły nawet na okładce.salamandragrafika: materiały prasowe
Jednak tematem wiodącym są znane każdemu zające. Znane i nieznane, bo czy naprawdę wiemy na ich temat wystarczająco dużo? Na przykład właśnie trwają ich gody zwane parkotami. Długouchym poświęcony jest również stały dział dla naszych najmłodszych czytelników, czyli SALAMANDERKA.
Miłośnicy pozostałych kręgowców, w tym ptaków, także znajdą coś dla siebie. Po raz pierwszy na łamach SALAMANDRY pojawia się opowieść o największym przedstawicielu słynącej z nieprzeciętnej inteligencji rodziny krukowatych, czyli kruku, a także o zimorodku, który mimo jaskrawych kolorów upierzenia osiągnął mistrzostwo w sztuce kamuflażu.
 
Usatysfakcjonowani powinni być także wielbiciele roślin (w tym potraw ze „spiżarni natury”) oraz przyrodniczych wypraw w odległe krainy. Na samym początku pojawia się jednak sygnał alarmowy dotyczący lasów, które niezależnie od naszych intencji, są skazane na rewolucyjne przekształcenia wraz ze zmieniającym się klimatem.

Magazyn można zamówić w siedzibie Polskiego Towarzystwa Ochrony Przyrody “Salamandra” (np. w prenumeracie) lub w Empikach. Można także wesprzeć jego wydawanie wpłacając na ten cel darowiznę lub 1% podatku dla “Salamandry”. Więcej: www.salamandra.org.pl

źródło: materiały prasowe
Ocena (3.3) Oceń: