Postawmy Zosię na nogi

Środa 17.01.2018
akcja fot. archiwum prywatne rodziców

Zosia i Zuzia Biecek to siostry bliźniaczki. Obie mają wielkie, błękitne oczy i jasne czuprynki. Obie są radosne i ciekawe świata. Jednak Zosia nie może robić tych samych rzeczy, co Zuzia. Dziewczynka urodziła się z bardzo poważną wadą. Wadą, która nieleczona skazuje ją na wózek inwalidzki.Zosia ma ledwie roczek i nie zdaje sobie sprawy ze swoich ograniczeń. Nie wie, co to jest bilateral fibular hemimelia i próbuje stanąć na nogach, mimo, że te są zdeformowane i mimo, że jej ciało nie wykształciło kości strzałkowych. Mama i tata Zosi wiedzą, jak się sprawy mają. Zdążyli już nasłuchać się od lekarzy, jak bardzo jest źle. Niektórzy próbowali być „optymistyczni” - że w sumie to mają szczęście, bo jeszcze kilka lat temu dzieciom z takimi wadami amputowano w naszym kraju nóżki. Nie trzeba chyba dodawać, że dla rodziców to żadne pocieszenie.

Rodzice Zosi szybko otrząsnęli się z szoku i od razu przeszli do działania. Zwłaszcza, że czasu na leczenie jest dramatycznie mało. Operacja ma sens tylko do 24 miesiąca życia dziecka, a Zosia dwa latka skończy w grudniu 2018 roku. I choć w Polsce wykonuje się operacje korekcji ustawienia stopy i zagięcia kości piszczelowej, to cóż z tego, skoro termin operacji Zosi wyznaczono na 22.07.2019! O cały rok za późno!

Dalsze poszukiwania leczenia i kolejne konsultacje lekarskie wykazały, że przypadek Zosi jest wyjątkowo skomplikowany. Znacznie bardziej niż na początku sądzono. Na dobrą sprawę, tylko jeden szpital na świecie jest w stanie dać Zosi gwarancję, że stanie na nogi, a nawet, że będzie chodziła. To Paley Institute w Stanach Zjednoczonych, klinika założona przez światowej sławy ortopedę dziecięcego, doktora Drora Paleya. Będąc w Polsce, doktor Paley badał Zosię. Uznał jej wadę za arcyrzadką, stwierdził nawet, że prawdopodobnie nigdy dotąd nie została ona opisana w literaturze specjalistycznej. Jednocześnie wie, jak przywrócić zdrowie Zosi. Nakreślił już, etap po etapie, jak przebiegałaby operacja dziewczynki.

Wyjazd do USA, skomplikowana operacja, a potem rehabilitacja według autorskiego programu kliniki pozwolą Zosi stanąć na nogi. Barierą są pieniądze - ogromna kwota przekraczająca 600 tysięcy złotych i uciekający czas. Zdeterminowani rodzice postawili w stan gotowości wszystkich swoich bliskich i znajomych. Kwotę na operację parę dni temu udało się pozyskać! Teraz trwa walka aby zapewnić  środki na wieloletnią rehabilitację jaka czeka dziewczynkę.

W tym boju o zdrowie dziewczynki liczy się każda złotówka. Głęboko wierzymy, że wspólnymi siłami uda się uleczyć Zosię.

http://dzieciom.pl/podopieczni/31298 || www.zosiabiecek.pl || www.fb.com/zosiabiecek  
Fundacja Dzieciom Zdążyć z pomocą
 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 - 31298 Biecek Zofia darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
wykop.pltwitter.plfacebook.pl
Oceń: Drukuj

Pasaż zakupowyprzejdź do pasażu pasaż

Ogłoszenia - ekologia.pl
Pasaż zakupowy