Środa 06.11.2019

WoshWosh zbiera buty dla bezdomnych - dołącz do akcji


Do 18 listopada firma WoshWosh, zajmująca się czyszczeniem, odnową, naprawą
i customem obuwia poprowadzi akcję zbiórki obuwia dla bezdomnych w całej Polsce. Używane buty na jesień i zimę odświeżą tak by nadać im drugie życie i przekazać najbardziej potrzebującym.woshwoshfot.materiały prasowe
To już druga edycja akcji zbiórki obuwia dla bezdomnych, które organizuje WoshWosh w swoich lokalizacjach w całej Polsce. W zeszłym roku liczba podarowanych używanych butów przeszła wszelkie oczekiwania. Zebrano aż 1082 pary butów, które po odnowieniu przekazano bezdomnym.
W tym roku akcja ma szansę na jeszcze większy zasięg. Zbiórka będzie trwała aż 2 tygodnie, a buty będzie można przekazać w każdym punkcie odbioru WoshWosh. Zima to trudny czas dla bezdomnych, każdego roku na ulicach umiera kilkadziesiąt osób z powodu odmrożenia i wyziębienia. Porządne i ciepłe buty chroniące stopy mogą zwiększyć szansę na przetrwanie w tym trudnym sezonie. Dlatego WoshWosh skupia się na zbiórce obuwia jesienno-zimowego, by pomóc z pomocą na czas.

Akcja Przynieś buty dla bezdomnego ma też na celu zwrócenie uwagi na problem konsumpcji i zakupoholizmu oraz edukacji w zakresie idei zero-waste. Dzięki akcji znoszone przez lata buty, które często lądują w śmietniku, mogą dostać drugie życie i realnie przydać się komuś, kto ich w tym czasie bardzo potrzebuje.

Akcja startuje 4 listopada i potrwa do 18 listopada. Obuwie można dostarczyć do punktów WoshWosh z listy lub wysyłać z dopiskiem “buty dla bezdomnego” na adres ul.Solec 81b l.p.60 00-382 Warszawa. Lista punktów WoshWosh dostępna jest na kanale Facebook WoshWosh.
 
Lista punktów WoshWosh


Główne lokalizacje WoshWosh - Warszawa Powiśle
●    ul.Solec 81b p.60 (CH Arkada)
●    ul. Międzyborska 57/65

Pick Up Pointy WoshWosh

Warszawa:
●    ul. Puławska 118 (Nasza Pralnia)
●    Al. KEN 36/lok.6 (Nasza Pralnia)
●    Trakt Brzeski 50A (Ale Pralnia)
●    ul. Broniewskiego 59a (Pralnia Luna 2)
●    ul. Szpotańskiego 4 CH Ferio (Pralnia Pingwin)
Lublin:
●    ul. Królowej Bony 8 (Strefa Prania)
Swarzędz:
●    Rynek 25 (Pralnia Kierzkowski)
Gdańsk:
●    ul. Czerwony Dwór 24 (Pralnia Biellux)


źródło:materiały prasowe
Ocena (2.3) Oceń: