Wystawa
Wystawa "Najlepszych projektów"
Pokazowa zagroda żubrów, pierwszy tego typu pomysł w województwie śląskim, został doceniony w konkursie na najlepsze projekty zaproponowane przez beneficjentów funduszy europejskich w Polsce. Z 62 propozycji zgłoszonych na konkurs wybrano 15. Wszystkie opisano na specjalnie przygotowanej wystawie, ...
Przedwiośnie nad brzegami Wisły
Przedwiośnie nad brzegami Wisły
„Przedwiośnie nad brzegami Wisły” – to hasło wycieczki przyrodniczej organizowanej przez Zarząd Mienia m.st. Warszawy oraz Stołeczne Towarzystwo Ochrony Ptaków. Start obserwacji w niedzielę, 15 marca, o godzinie 10.00, przy ul. Wał Zawadowski (przy moście Siekierkowskim).
Wystawa fotografii
Wystawa fotografii "Dzika Polska" w Kostrzynie
Wystawę przedstawiającą najdziksze, najcenniejsze i najbardziej naturalne obszary Polski można bezpłatnie zwiedzać od 17 marca 2009 roku w Muzeum Klubu Przyrodników w Kostrzynie.
Spotkanie z okazji Światowego Dnia Wody
Spotkanie z okazji Światowego Dnia Wody
Jak wygląda problem z dostępem do wody pitnej na świecie i kto cierpi na tym najbardziej? 22 marca przypada Światowy Dzień Wody. Z tej okazji Polska Akcja Humanitarna zaprasza na spotkanie, które odbędzie się 19 marca w Warszawie.
29 marca przestawiamy zegary
29 marca przestawiamy zegary
Zmiana czasu z zimowego na letni w tym roku wypada 29 marca. W niedzielę wskazówki zegarów przestawimy z 2:00 na 3:00. Dzień będzie trwał krócej.
Spotkania z przyrodą
Spotkania z przyrodą
Biuro podróży „Horyzonty” Zapraszamy mieszkańców Warszawy i okolic na cykl jednodniowych wycieczek w najciekawsze przyrodniczo tereny w okolicach miasta i na Mazowszu.
Alternatywna Polityka Energetyczna - spotkanie konsultacyjne
Alternatywna Polityka Energetyczna - spotkanie konsultacyjne
Instytut na Rzecz Eko-Rozwoju i Fundacja Aeris Futuro zapraszają do udziału w spotkaniu konsultacyjnym, dotyczącym alternatywnej polityki energetycznej.
Wolontariusze z Warszawy poszukiwani
Wolontariusze z Warszawy poszukiwani
Warszawska Grupa OTOP wraz z pracownikami centrali OTOP w maju i czerwcu 2009 roku organizuje dla Warszawiaków i odwiedzających stolicę gości cykl weekendowych spotkań z ptakami. W związku z tym OTOP poszukuje wolontariuszy do obsługi stoiska, które będzie działać w ramach tych spotkań.
Koń jaki jest, każdy widzi?
Koń jaki jest, każdy widzi?
Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie otwiera w niedzielę (29.03 o godz. 11.00) wystawę zatytułowaną "Koń jaki jest, każdy widzi?". Jednocześnie to właśnie po chorzowskim parku jeździ bryczka, którą ciągnie wykupiony niedawno przez Klub Gaja kary wałach Emir, nazwany Krzywoustym, ze względu na ...
Dookoła ptaki – szkolenie dla nauczycieli
Dookoła ptaki – szkolenie dla nauczycieli
Grupa Badawcza Ptaków Wodnych KULING oraz Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku zapraszają nauczycieli do udziału w bezpłatnym szkoleniu „Dookoła ptaki!”.
Pasaż zakupowy